Bezpłatne, otwarte warsztaty dla rodziców i przyszłych rodziców

data dodania: 25 października 2018, 14:43 odsłon: 2503
W miesiącu październiku 2018 roku odbyły się kolejne bezpłatne, otwarte warsztaty dla rodziców i przyszłych rodziców. Mgr rehabilitacji Sebastian Niżnik przedstawił, jakie korzyści płyną z regularnego masowania dziecka, codziennie albo, co najmniej 3-4 razy w tygodniu. Masowanie ma pozytywny wpływ na dziecko, jak również na matkę czy inną osobę wykonującą masaż. Ten rodzaj masażu zaspokaja potrzebę kontaktu dotykowego, potrzebę odczuwana tak przez matkę, jak i dziecko, każdy może go wykonywać z łatwością, jego technika wykonywania jest stosunkowo prosta do nauczenia.

Rozmawialiśmy również z certyfikowanym doradcą laktacyjnym mgr pielęgniarstwa Elżbietą Winiarczyk o karmieniu piersią – prawdy i mity, natomiast neurologopeda mgr Agnieszka Wolna-Żak przedstawiła wpływ karmienia na rozwój mowy u dziecka i z jakimi problemami można się spotkać. Tematem warsztatów były również pozycje wertykalne, czyli wygodne i skuteczne pozycje w porodzie. Z Beatą Więckowską, położną, specjalistą z zakresu opieki przed i okołoporodowej porozmawialiśmy na tematy: dlaczego warto być aktywną w czasie porodu?, że zachowaniem się podczas porodu kieruje instynkt kobiety, współczesne badania naukowe potwierdziły wiele zalet pozycji wertykalnych. To wszystko pomaga w łagodzeniu bólu i wpływa na dynamikę skurczy.

Znajdziesz nas na zobacz nas na Facebook zobacz nas na YouTube
Posiadamy kontrakt z NFZ Biuletyn Informacji Publicznej

Projekt i realizacja © 2013 Agencja Reklamowa idealmedia.pl - Profesjonalny system CMS. Wszystkie materiały,
loga, zdjęcia zawarte na stronie chronione są prawem autorskim i bez zgody nie mogą być używane i powielane.

Cookies | Polityka Prywatności | CMS

Ilość wyświetleń strony: 1 632 351


Wydruk pochodzi ze strony: http://www.szpital.elblag.pl/informacje/145,aktywna-szkola-rodzenia-warsztaty-aktualnosci/a,1240,bezplatne-otwarte-warsztaty-dla-rodzicow-i-przyszlych-rodzicow.html