Dbajmy o siebie i innych!

data dodania: 4 listopada 2020, 13:41 odsłon: 999
Dbajmy o siebie i innych!

Odnotowujemy coraz większą liczbę zakażeń koronawirusem w naszym kraju. Sytuacja epidemiczna rozwija się dynamicznie również w naszym regionie i nie omija pracowników służby zdrowia. Z dnia na dzień dowiadujemy się o kwarantannie, bądź izolacji, której musi poddać się ktoś z personelu medycznego, co bezpośrednio wpływa na funkcjonowanie danego oddziału szpitala. Nie jesteśmy w stanie wskazać dokładnej liczby osób zakażonych koronawirusem, bądź przebywających na kwarantannie, gdyż bardzo szybko ulega to zmianie. Niestety dotyczy to ok 10%-15% naszego personelu.

Jeśli w oddziale pojawi się podejrzenie wystąpienia Covid-19, w obecnej sytuacji zmuszeni jesteśmy do ograniczenia zabiegów do czasu ustabilizowania się sytuacji epidemicznej, oczywiście ze względów bezpieczeństwa pacjentów. Decyzja o odroczeniu terminu zabiegu jest podejmowana indywidualnie w odniesieniu do każdego pacjenta, u którego ma być wykonana operacja. W pierwszej kolejności zawsze operowani są pacjenci w stanie zagrożenia życia lub zdrowia, niezależnie od rozpoznania u niego choroby zakaźnej. Zabiegi onkologiczne odbywają się zgodnie z zaplanowanymi terminami.

W obawie o zdrowie pacjentów, a także personelu szpitala do momentu ustabilizowania się sytuacji epidemicznej:

- wstrzymano odwiedziny na oddziałach,

- wprowadzono ograniczenie zabiegów planowych,

- wstrzymano wizyty przedstawicieli handlowych i medycznych we wszystkich komórkach szpitala,

- zawieszono możliwość odbywania porodów rodzinnych,

- wprowadzono możliwość porad telefonicznych dla pacjentów Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej oraz pacjentów poradni specjalistycznych,

- wprowadzono przy każdym wejściu do szpitala punkty pomiaru temperatur.

Dla wspólnego bezpieczeństwa, prosimy o ograniczenie osobistych wizyt w szpitalu do niezbędnego minimum, a w przypadku konieczności załatwienia spraw o kierowanie pytań drogą telefoniczną lub e-mailową (kontakty dostępne są na stronie internetowej naszego szpitala).

Obecnie nikt nie jest w stanie przewidzieć, jak będzie rozwijać się sytuacja epidemiczna w Polsce, a jak donoszą naukowcy szczyt epidemii dopiero przed nami.

Znajdziesz nas na zobacz nas na Facebook zobacz nas na YouTube
Kamery internetowe pokaż obraz z kamer na żywo
Posiadamy kontrakt z NFZ Biuletyn Informacji Publicznej

Projekt i realizacja © 2013 Agencja Reklamowa idealmedia.pl - Profesjonalny system CMS. Wszystkie materiały,
loga, zdjęcia zawarte na stronie chronione są prawem autorskim i bez zgody nie mogą być używane i powielane.

Cookies | Polityka Prywatności | CMS

Ilość wyświetleń strony: 1 419 471


Wydruk pochodzi ze strony: http://www.szpital.elblag.pl/informacje/10,aktualnosci/a,1608,dbajmy-o-siebie-i-innych.html