„NIE MIEJ TEGO GDZIEŚ – WSZYSTKO O RAKU JELITA GRUBEGO”

data dodania: 21 lipca 2023, 15:15 odsłon: 1852
„NIE MIEJ TEGO GDZIEŚ – WSZYSTKO O RAKU JELITA GRUBEGO”

Szanowni Państwo,

miło Nam poinformować, że III EDYCJA KAMPANII „NIE MIEJ TEGO GDZIEŚ – WSZYSTKO O RAKU JELITA GRUBEGO” dotarła do Elbląga!

Kampania ta organizowana jest przez Fundację EuropaColon Polska, której celem jest podnoszenie świadomości Polaków na temat tego nowotworu.

Aktualnie funkcjonuje w Polsce 36 Centrów Kompetencji Raka Jelita Grubego, tzw. Colorectal Cancer Units, w których leczeni mogą być pacjenci z rakiem jelita grubego. Szpital musi spełnić wiele warunków, by móc podpisać kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia w tym zakresie. Niezbędna jest między innymi odpowiednio wyposażona pracownia tomografii, rezonansu oraz pracownia endoskopowa. Szpital powinien wykazać się wymaganą liczbą przeprowadzonych badań endoskopowych i operacji raka jelita grubego, a w zespole multidyscyplinarnym mają znaleźć się m.in. onkolodzy, chirurdzy onkologiczni, radioterapeuta, patomorfolog, ale również psycholog, fizjoterapeuta, dietetyk i zespół pielęgniarek onkologicznych. Ale przede wszystkim nad kolejnymi krokami pacjenta, od momentu przyjęcia go do szpitala, aż po kontrolę po leczeniu, ma odpowiadać koordynator, którego rolą jest także ułatwienie przepływu informacji między lekarzem, a pacjentem i nadzór nad kompleksowym planem leczenia.

Wojewódzki Szpital Zespolony od 2021 r. spełnia wymogi Ministerstwa Zdrowia oraz Narodowego Funduszu Zdrowia dla Centrum Kompetencji Raka Jelita Grubego, dlatego też jako siódmy ośrodek w Polsce wziął udział w kampanii promującej kompleksowe leczenie raka jelita grubego. W holu głównym naszego szpitala przy ul. Królewieckiej 146 stanął specjalny wyświetlacz ledowy, na którym prezentowane są treści edukacyjne opracowane w ramach kampanii „Nie Miej Tego Gdzieś”, przeznaczone dla pacjentów z rakiem jelita grubego.

Zachęcamy także do odwiedzenia strony Fundacji EuropaColon Polska, na której znajdą Państwo szeroki wachlarz filmów edukacyjnych, w tym tych, stworzonych w oparciu o wypowiedzi naszych specjalistów:

link: https://europacolonpolska.pl/kampania-nie-miej-tego-gdzies/ oraz obserwowania naszego fanpage’a na platformie Facebook: Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu link: https://www.facebook.com/profile.php?id=100063714666844

Jest to zarazem doskonała okazja, aby przypomnieć, że w naszym szpitalu nadal istnieje możliwość wykonania profilaktycznych badań kolonoskopowych w ramach programu badań przesiewowych raka jelita grubego. Są to badania bezpłatne i finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Uprawnionymi do badania są osoby w wieku 50 – 65 lat, ale też w wieku 40-49 lat jeżeli posiadają krewnego pierwszego stopnia, u którego rozpoznano nowotwór jelita grubego.

Warunkiem uniemożliwiającym skorzystanie z programu jest wykonana kolonoskopia w okresie ostatnich 10 lat.

Rejestracja odbywa się w poniedziałki od 8:00 do 17:00 oraz od wtorku do piątku od godz. 8.00 – 14.30 pod nr tel. 55 239-59-39.

Na zdjęciu od lewej (wypowiedzi naszych specjalistów można znaleźć też na portalu YouTube, na profilu Fundacji EuropaColon Polska - https://www.youtube.com/@fundacjaeuropacolonpolska9738) :

- Paulina Wojciechowska - dietetyk kliniczny - https://www.youtube.com/watch? ;

- lek. Jacek Drzewiecki - gastroenterolog, specjalista Centrum Wczesnej Diagnostyki i Leczenia Nowotworów Przewodu Pokarmowego - https://www.youtube.com/watch? ;

- dr n. med. Iwona Ryniewicz-Zander - onkolog kliniczny i radioterapeuta, Koordynator Oddziału Onkologicznego z Pododdziałem Chemioterapii - https://www.youtube.com/watch? ;

- lek. Marek Pietruszka - specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej - https://www.youtube.com/watch? ;

- Karolina Filipowicz-Winczura - psycholog, psychoonkolog - https://www.youtube.com/watch? .Znajdziesz nas na zobacz nas na Facebook zobacz nas na YouTube
Posiadamy kontrakt z NFZ Biuletyn Informacji Publicznej

Projekt i realizacja © 2013 Agencja Reklamowa idealmedia.pl - Profesjonalny system CMS. Wszystkie materiały,
loga, zdjęcia zawarte na stronie chronione są prawem autorskim i bez zgody nie mogą być używane i powielane.

Cookies | Polityka Prywatności | CMS

Ilość wyświetleń strony: 2 131 742


Wydruk pochodzi ze strony: http://www.szpital.elblag.pl/informacje/10,aktualnosci/a,2122,nie-miej-tego-gdzies-wszystko-o-raku-jelita-grubego.html