Akredytacja

Akredytacja to zewnętrzny proces oceny jakości, stworzony dla potrzeb instytucji opieki zdrowotnej, które wyrażają chęć dobrowolnego sprawdzenia stopnia zgodności z wcześniej znanymi standardami akredytacyjnymi. Ocena akredytacyjna polega na porównaniu rzeczywistej praktyki z 221 wzorcami- standardami akredytacyjnymi zgrupowanymi w 15 działach tematycznych. 

W Polsce Program Akredytacji Szpitali funkcjonuje od 1998 roku i jest wzorowany na programach czołowych instytucjach akredytujących na świecie. Został on opracowany i wprowadzony przez agendę Ministerstwa Zdrowia: Ośrodek Akredytacji Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia (CMJ) w Krakowie. Zgodnie z zapisami ustawy z dnia 6 listopada 2008 roku o akredytacji w ochronie zdrowia (Dz.U. 2009 nr 52 poz. 418), po przeprowadzeniu przeglądu i oceny placówki przez zewnętrznych wizytatorów Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia w Krakowie, Minister Zdrowia na podstawie rekomendacji Rady Akredytacyjnej wydaje decyzję o przyznaniu certyfikatu. Pełna akredytacja przyznawana jest na okres 3 lat. 

Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu należy do pierwszych placówek w Polsce, które wyraziły potrzebę wdrożenia i utrzymywania standardów akredytacyjnych. Nasza placówka zapewnia odpowiedni poziom spełnienia standardów od 2000 roku. Obecnie dążymy do stałego podnoszenia jakości świadczonych usług oraz utrzymania przyznanych certyfikatów. 

Źródło: http://www.cmj.org.pl/akredytacja/cotojest.php

Znajdziesz nas na zobacz nas na Facebook zobacz nas na YouTube
Posiadamy kontrakt z NFZ Biuletyn Informacji Publicznej

Projekt i realizacja © 2013 Agencja Reklamowa idealmedia.pl - Profesjonalny system CMS. Wszystkie materiały,
loga, zdjęcia zawarte na stronie chronione są prawem autorskim i bez zgody nie mogą być używane i powielane.

Cookies | Polityka Prywatności | CMS

Ilość wyświetleń strony: 2 131 755


Wydruk pochodzi ze strony: http://www.szpital.elblag.pl/jakosc/p,205,akredytacja.html