Oddział Noworodka, Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Ordynator:

lek. Barbara CHOMIK

Oddziałowa:

piel. Krystyna MIELCZAREKTelefony:
Gabinet Ordynatora: (55) 239 57 71
Gabinet Oddziałowej: (55) 239 58 77
Oddział Noworodków: (55) 239 59 52
Oddział Patologii Noworodków: (55) 239 58 56
Oddział Intensywnej Terapii Noworodków:
(55) 239 58 56
Sekretarka Medyczna: (55) 239 58 77

Oddział posiada III stopień referencyjności – prowadzimy diagnostykę i leczenie noworodków urodzonych w szpitalu lub przeniesionych z innych szpitali a także przyjętych z domu przed ukończeniem 28 dnia życia. Na oddziale wydzielone są trzy odcinki:

  • Noworodkowy – dla zdrowych noworodków – pracuje w systemie rooming-in, co zapewnia nieograniczony kontakt matki i dziecka od chwili urodzenia do wypisu ze szpitala.
  • Patologii Noworodka – przeznaczony dla chorych noworodków.
  • Intensywnej Terapii Noworodka – prowadzi leczenie w zakresie: skrajnego wcześniactwa (wcześniaki urodzone poniżej 28 tyg. ciąży w naszym szpitalu i innych szpitalach województwa warmińsko-mazurskiego), niewydolności oddechowej wymagającej mechanicznej wentylacji (ZZO, MAS, zapalenie płuc, BPD), transfuzji wymiennych oraz innych problemów zdrowotnych (drgawki, noworodki z masą poniżej 1500 g, żywienie pozajelitowe).

Dysponujemy nowoczesnym sprzętem do diagnostyki, monitorowania i leczenia, w tym: cyfrowym aparatem USG z kolorowym Dopplerem, respiratorami oraz aparatem do badania krwi mikrometodami i aparatem rtg. Zapewniamy możliwość konsultacji kardiologicznej (echo serca), neurologicznej (EEG), ortopedycznej (USG stawów biodrowych), okulistycznej, diagnostyka retinopatii wrodzonej i rehabilitacji. W oddziale zatrudniony jest mgr rehabilitacji, jego zadaniem jest wczesne usprawnianie ruchowe. Dysponujemy Karetką „N”, która zabezpiecza specjalistyczny transport chorych noworodków. Dla matek przeznaczona jest sala hotelowa przy Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka.

W 2002 r. otrzymaliśmy nagrodę w konkursie „Kołyska Nadziei” jako najbardziej przyjazny oddział intensywnej terapii noworodka w Polsce. Oddział promuje karmienie piersią oraz uczestniczy w programach profilaktycznych badania słuchu u noworodków. W 2010 r. Oddziałowi zostało nadane imię Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Znajdziesz nas na zobacz nas na Facebook zobacz nas na YouTube
Kamery internetowe pokaż obraz z kamer na żywo
Posiadamy kontrakt z NFZ Biuletyn Informacji Publicznej

Projekt i realizacja © 2013 Agencja Reklamowa idealmedia.pl - Profesjonalny system CMS. Wszystkie materiały,
loga, zdjęcia zawarte na stronie chronione są prawem autorskim i bez zgody nie mogą być używane i powielane.

Cookies | Polityka Prywatności | CMS

Ilość wyświetleń strony: 1 214 842


Wydruk pochodzi ze strony: http://www.szpital.elblag.pl/oddzialy/p,102,oddzial-noworodka-patologii-i-intensywnej-terapii-noworodka-im-wosp.html