Blok Operacyjny

Kierownik:

mgr piel.Mariola ŻYŁOWSKA


Telefony:
Gabinet Kierownika: (55) 239 56 28
Punkt pielęgniarski: (55) 239 58 20
Sekretarka medyczna: (55) 239 58 05 

Jesienią 2013 roku Blok Operacyjny został przeniesiony z Budynku Głównego Szpitala do nowego, nowoczesnego pawilonu wybudowanego w ramach programu pn. „Budowa nowego Bloku Operacyjnego wraz z Oddziałem Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Centralną Sterylizatornią przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu”. Program został zrealizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmii i Mazur na lata 2007-2013.

Nowy Blok Operacyjny posiada 8 sal operacyjnych, z osobnymi śluzami /damską i męska/ dla personelu medycznego oraz dla pozostałego personelu, każda z oddzielnym dostępem do części czystej i części brudnej Bloku Operacyjnego. Przy każdej z ośmiu sal operacyjnej, w celu zapewnienia wygody, bezpieczeństwa i intymności, znajduje się także pokój przygotowania pacjenta do zabiegu operacyjnego. Wszystkie sale wyposażone są   w nawiew laminarny. W części czystej Bloku Operacyjnego znajduje się część pooperacyjna składająca się łącznie z dziewięciu miejsc obserwacyjnych, w tym jedna izolatka.

Na Bloku Operacyjnym wykonywane są zabiegi z zakresu chirurgii ogólnej i naczyniowej, chirurgii onkologicznej, urologii, ginekologii, ortopedii, neurochirurgii oraz operacje otolaryngologiczne z zakresu traumatologii i onkologii oraz ortognatyki.

Blok operacyjny to szczególne miejsce każdego szpitala, dlatego też wyposażony jest        w wysoce specjalistyczne instrumentarium narzędzi chirurgicznych oraz w sprzęt medyczny najnowszej generacji. Nasi pacjenci otoczeni są fachową opieką zgodnie              z najnowszymi standardami obowiązującymi na Blokach Operacyjnych. W ostatnim czasie na Blok Operacyjny została zakupiona nowej generacji nawigacja chirurgiczna Stealth Station wykorzystywana w operacjach neurochirurgicznych, oraz najnowocześniejszy          w kraju aparat wspomagający operacyjne leczenie oszczędzające pierś w przypadku nowotworów - Mozart Tomospec, mobilny Aparat RTG z detektorem cyfrowym dedykowany do śródoperacyjnej radiologii tkanek z funkcjonalnością tomosyntezy. Nowym nabytkiem jest również system do monitorowania nerwu w chirurgii tarczycy,       z którego to sprzętu korzystają pacjenci Oddziału Chirurgii Onkologicznej z Pododdziałem Chirurgii Piersi Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu.

W związku z rozwojem chirurgii małoinwazyjnej korzystamy również od kilku miesięcy        z insuflatora laparoskopowego z funkcją oddymiania, co jest niezmiernie istotne, przy długich procedurach laparoskopowych, zwłaszcza w czasie pandemii.

Obecnie czekamy na dostawę systemu do litotrypsji ultradźwiękowej i pneumatycznej do zabiegów endourologicznych (PCNL) oraz nowego stołu neurochirurgicznego przeziernego.

Stale modernizujemy zarówno sprzęt medyczny, modyfikujemy rodzaje obłożeń jak            i składy zestawów operacyjnych, biorąc pod uwagę nowoczesne techniki operacyjne, wykorzystując zdobyta wiedzę, uczestnicząc w licznych szkoleniach związanych                    z tematyką operacyjną. Wszystkie powyższe zagadnienia umożliwiają nam wykonywanie interdyscyplinarnych wysokospecjalistycznych operacji we wszystkich wymienionych dziedzinach. Stały rozwój medycyny, sukcesywne podnoszenie kwalifikacji przez personel Bloku Operacyjnego zapewniają bezpieczne warunki, komfort i wysoką jakość oraz skuteczność leczenia operacyjnego naszych pacjentów.

REGULAMIN

  1. Planowanie i ustalanie kolejności zabiegów operacyjnych,
  2. Przygotowanie sal do zabiegów operacyjnych oraz wykonanie wszystkich czynności poprzedzających przygotowanie zgodnie z potrzebami zestawów sprzętu wielokrotnego        i jednorazowego użytku, materiałów opatrunkowych, bielizny operacyjnej, materiałów szewnych itp.,
  3. Asystowanie przy zabiegach operacyjnych,
  4. Całościowa opieka nad pacjentem w trakcie zabiegu i po jego zakończeniu,
  5. Utrzymywanie gotowości operacyjnej całodobowo, na wypadek konieczności wykonania zabiegów ratujących życie,
  6. Prowadzenie magazynu leczniczych środków technicznych,
  7. Współdziałanie w obszarze diagnostyczno- leczniczym z innymi komórkami organizacyjnymi Szpitala, w szczególności z Oddziałem Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz oddziałami zabiegowymi wykonującymi zabiegi w Bloku Operacyjnym,
  8. Realizacja zadań na rzecz bezpieczeństwa i obronności państwa realizowanych przez szpital na podstawie odrębnych przepisów prawa.
Znajdziesz nas na zobacz nas na Facebook zobacz nas na YouTube
Posiadamy kontrakt z NFZ Biuletyn Informacji Publicznej

Projekt i realizacja © 2013 Agencja Reklamowa idealmedia.pl - Profesjonalny system CMS. Wszystkie materiały,
loga, zdjęcia zawarte na stronie chronione są prawem autorskim i bez zgody nie mogą być używane i powielane.

Cookies | Polityka Prywatności | CMS

Ilość wyświetleń strony: 2 131 725


Wydruk pochodzi ze strony: http://www.szpital.elblag.pl/oddzialy/p,69,blok-operacyjny.html