Oddział Neurologiczny z Pododdziałem Udarowym

Koordynator:

lek. Andrzej SZATKOWSKI 

Oddziałowa:

mgr piel. Kazimiera SUBOCZ

Telefony:
Gabinet Koordynatora: (55) 239 59 35
Gabinet Oddziałowej: (55) 239 56 70
Gabinet Lekarski: (55) 239 57 60
Punkt Pielęgniarski: (55) 239 58 09
Sekretarka Medyczna: (55) 239 56 70

W oddziale prowadzona jest diagnostyka i leczenie pacjentów z chorobami naczyniowymi OUN, padaczką, stwardnieniem rozsianym, miastenią, chorobą Parkinsona, zespołami otępiennymi i zwyrodnieniowymi, ze schorzeniami kręgosłupa i zmianami zapalnymi układu nerwowego.

Szybkie ustalenie rozpoznania i wdrożenie właściwego leczenia jest możliwe dzięki całodobowej dostępności do nowoczesnej aparatury diagnostycznej: TK, angio- TK, MRI, angiografii, USG Doppler, jak również do doskonale wyposażonego laboratorium. Przy oddziale działa pracownia EEG. Współpracujemy z lekarzami innych specjalności m. in. neurochirurgami, chirurgami naczyniowymi, kardiologami, internistami.

Od 2006 r. prowadzimy w oddziale leczenie trombolityczne ostrego udaru niedokrwiennego mózgu. Z każdym rokiem zwiększamy liczbę pacjentów ze stwardnieniem rozsianym objętych leczeniem immunomodulującym w ramach programu terapeutycznego. Oddział uczestniczył w Narodowym Programie Profilaktyki i Leczenia Udaru Mózgu, a następnie w programie chorób sercowo-naczyniowych Polkard. W ramach w/w programów znaczna część personelu lekarskiego i pielęgniarskiego odbyła szkolenia w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Personel oddziału stanowi świetnie wyszkolony zespół lekarsko-pielęgniarski z wieloletnim doświadczeniem. Równocześnie z leczeniem neurologicznym prowadzona jest rehabilitacja i terapia funkcji poznawczych na bazie Zakładu Rehabilitacji.

Znajdziesz nas na zobacz nas na Facebook zobacz nas na YouTube
Kamery internetowe pokaż obraz z kamer na żywo
Posiadamy kontrakt z NFZ Biuletyn Informacji Publicznej

Projekt i realizacja © 2013 Agencja Reklamowa idealmedia.pl - Profesjonalny system CMS. Wszystkie materiały,
loga, zdjęcia zawarte na stronie chronione są prawem autorskim i bez zgody nie mogą być używane i powielane.

Cookies | Polityka Prywatności | CMS

Ilość wyświetleń strony: 1 119 974


Wydruk pochodzi ze strony: http://www.szpital.elblag.pl/oddzialy/p,101,oddzial-neurologiczny-z-pododdzialem-udarowym.html