Oddział Dermatologiczny

Ordynator:

dr n. med. Anna SOBIESZEK - KUNDRO

Oddziałowa:

lic. piel. Joanna RASZEJA

Telefony:
Gabinet Ordynatora: (55) 23 95 775
Gabinet Oddziałowej: (55) 23 95 737
Gabinet Lekarski: (55) 23 95 897
Punkt Pielęgniarski: (55) 23 95 907
Sekretarka Medyczna: (55) 23 95 861

Pacjentom leżącym w tutejszym oddziale gwarantujemy specjalistyczne leczenie chorób skóry o charakterze alergicznym, naczyniowym i infekcyjnym. Leczymy także rzadziej występujące dermatozy, takie jak: choroby tkanki łącznej, choroby pęcherzowe czy chłoniaki skóry.

W oddziale prowadzimy specjalistyczną diagnostykę w oparciu o pracownie i laboratoria naszego szpitala. Dodatkowo współpracujemy także z Uniwersytetami Medycznymi w Olsztynie i Gdańsku.

Od 1997 roku w oddziale działa Pracownia Fototerapii wyposażona w sprzęt najnowszej generacji firmy Waldmann – kabina UV 7011 K i statyw do naświetlań częściowych – UV 800K z promiennikami UVA i UVB. Dysponujemy również sprzętem i promiennikami UVB311. Promieniowanie ultrafioletowe emitowane przez te lampy wspomaga leczenie chorób skóry takich jak: łuszczyca, przyłuszczyca, atopowe zapalenie skóry, bielactwo, łysienie plackowate, liszaj płaski, twardzina i wiele innych.

Dzięki wyposażeniu w VAC system, nóż ultradźwiękowy Versa-Jet jesteśmy w stanie zagwarantować pacjentom z owrzodzeniami specjalistyczną opiekę na najwyższym poziomie.

Celem naszego oddziału jest utrzymanie wysokiego poziomu diagnostycznego i terapeutycznego poprzez podnoszenie kwalifikacji zarówno personelu wyższego i średniego, aby zapewnić pacjentom wysokospecjalistyczną pomoc.

Do zadań Oddziału Dermatologicznego należy:

1) leczenie zaostrzonych chorób skóry o etiologii zakaźnej, alergicznej, zapalnych wywołanych przez czynniki środowiskowe, pęcherzowych, tkanki łącznej, naczyniowych, genodermatoz, zaburzeń pigmentacji skóry, przydatków skóry, towarzyszących innym schorzeniom wewnętrznym, neurologicznym, ginekologicznym, metabolicznym,

2)  diagnostyka i leczenie nowotworów skóry,

3) diagnostyka specjalistyczna chorób skóry: histopatologiczną, immunohistochemiczną, immunologiczną, mykologiczną, dermatoskopową, radiologiczną, alergologiczną, serologiczną, próby świetlne,

4)  szkolenie personelu medycznego,

5)  współpraca z:

a)  medycznymi komórkami organizacyjnymi w zakresie konsultacji lekarskich,

b)  konsultantem wojewódzkim z dziedziny dermatologii- wenerologii,

c)  jednostkami akademickimi.

6)  realizacja zadań na rzecz bezpieczeństwa i obronności państwa realizowanych przez szpital na podstawie odrębnych przepisów prawa

Znajdziesz nas na zobacz nas na Facebook zobacz nas na YouTube
Kamery internetowe pokaż obraz z kamer na żywo
Posiadamy kontrakt z NFZ Biuletyn Informacji Publicznej

Projekt i realizacja © 2013 Agencja Reklamowa idealmedia.pl - Profesjonalny system CMS. Wszystkie materiały,
loga, zdjęcia zawarte na stronie chronione są prawem autorskim i bez zgody nie mogą być używane i powielane.

Cookies | Polityka Prywatności | CMS

Ilość wyświetleń strony: 1 347 913


Wydruk pochodzi ze strony: http://www.szpital.elblag.pl/oddzialy/p,95,oddzial-dermatologiczny.html