Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii

Koordynator:

lek. Wojciech WENSKI

Oddziałowy:

mgr piel. Dariusz CZEKAJ

Telefony:
Gabinet Ordynatora: (55) 239 59 03
Gabinet Oddziałowej: (55) 239 58 95
Gabinet Lekarski: (55) 239 58 40, 239 57 85
Punkt Pielęgniarski: (55) 239 59 55, 239 58 85
Sekretarka Medyczna: (55) 239 56 33

Oddział jest pełnoprofilowym ośrodkiem II stopnia referencyjności. Znajduje się tu 13 stanowisk intensywnego nadzoru wyposażonych w sprzęt monitorujący i wspomagający oddech. Pacjenci oddziału otoczeni są szczególną troską (zarówno ich zdrowie fizyczne, jak i psychiczne), a dba o nich doświadczony, posiadający wysokie kwalifikacje zespół lekarsko-pielęgniarski.

Na wyposażeniu oddziału znajduje się nowoczesny sprzęt medyczny umożliwiający monitorowanie licznych parametrów życiowych. W terapii pacjentów stosujemy najnowsze metody i preparaty lecznicze. Posiadamy szerokie możliwości diagnostyczne w oparciu o istniejące w szpitalu pracownie m.in. analityczną, bakteriologiczną, radiologiczną, z możliwością wykonania TK i MRI. W zakresie anestezjologii świadczymy usługi dla wszystkich oddziałów zabiegowych szpitala.

Oddział posiada akredytację Ministra Zdrowia na prowadzenie specjalizacji z zakresu anestezjologii i intensywnej terapii, staży kierunkowych dla poszczególnych specjalizacji oraz organizowanie zajęć praktycznych dla ratowników medycznych.

Najczęstsze przyczyny hospitalizacji chorych w oddziale to: niewydolność krążenia, niewydolność oddechowa, urazy wielonarządowe i czaszkowo-mózgowe, wstrząsy, zatrucia lekami i innymi substancjami, ostre zawały serca, zaburzenia równowagi kwasowo-zasadowej i wodno-elektrolitowej, obrzęki płuc i inne. Rocznie wykonujemy ponad 12 tys. znieczuleń.

Znajdziesz nas na zobacz nas na Facebook zobacz nas na YouTube
Kamery internetowe pokaż obraz z kamer na żywo
Posiadamy kontrakt z NFZ Biuletyn Informacji Publicznej

Projekt i realizacja © 2013 Agencja Reklamowa idealmedia.pl - Profesjonalny system CMS. Wszystkie materiały,
loga, zdjęcia zawarte na stronie chronione są prawem autorskim i bez zgody nie mogą być używane i powielane.

Cookies | Polityka Prywatności | CMS

Ilość wyświetleń strony: 1 055 313


Wydruk pochodzi ze strony: http://www.szpital.elblag.pl/oddzialy/p,108,oddzial-anestezjologii-i-intensywnej-terapii.html