Dział Ratownictwa Medycznego


KOORDYNATOR:

dr n. o zdrowiu Przemysław Wołoszyn

Zastępca Koordynatora:

mgr piel. Bożena MACHURA


Koordynator Sekcji Transportu:

Robert MAŁEJKO

Telefony:
Dyspozytor: 55 236 89 99,
                    55 233 63 78

Koordynator: 55 236 16 65
Koordynator Sekcji Transportu:
tel/fax: 55 233 53 88
Kontakt:
Wojewódzki Szpital Zespolony
Dział Ratownictwa Medycznego
ul. Orzeszkowej 6
82-300 Elbląg

Do zadań Działu Ratownictwa Medycznego należy niesienie pomocy medycznej pacjentom w stanie zagrożenia zdrowia i życia oraz jak najszybsze przewiezienie ich do szpitala w celu dalszej diagnostyki. Wszystkie karetki wyposażone są w nowoczesny sprzęt medyczny, niezbędny do ratowania ludzkiego życia.

Nieocenioną rolę w Dziale Ratownictwa Medycznego w Elblągu pełnią jego pracownicy. Na stanowisku dyspozytorów pracują pielęgniarki, stale pogłębiające swoją wiedzę i umiejętności. Przyjmują one wezwania dla zespołu neonatologicznego, transportu sanitarnego w POZ oraz transportu międzyszpitalnego.

Wezwania dla karetek należących do systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego przyjmowane są przez Centralną Dyspozytornię Medyczną w Olsztynie (tel. 999) i Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Olsztynie (tel. 112). Obsadę karetek stanowią lekarze, ratownicy medyczni oraz kierowcy Sekcji Transportu. Lekarze pracują głównie w zespołach specjalistycznych. W zespołach podstawowych ważną rolę pełnią ratownicy medyczni przygotowani do samodzielnej pracy z pacjentem (większość z nich ukończyła studia wyższe i na bieżąco poszerza swoją wiedzę).

W obszarze działania Działu Ratownictwa Medycznego jest 8 zespołów systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego – pięć zespołów w Elblągu (cztery zespoły podstawowe i jeden zespół specjalistyczny), po jednym zespole w Pasłęku (zespół podstawowy), Młynarach (zespół podstawowy) i Tolkmicku (zespół podstawowy).

W ramach Działu Ratownictwa Medycznego funkcjonuje Sekcja Transportu obsługująca tabor samochodowy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu.


Znajdziesz nas na zobacz nas na Facebook zobacz nas na YouTube
Kamery internetowe pokaż obraz z kamer na żywo
Posiadamy kontrakt z NFZ Biuletyn Informacji Publicznej

Projekt i realizacja © 2013 Agencja Reklamowa idealmedia.pl - Profesjonalny system CMS. Wszystkie materiały,
loga, zdjęcia zawarte na stronie chronione są prawem autorskim i bez zgody nie mogą być używane i powielane.

Cookies | Polityka Prywatności | CMS

Ilość wyświetleń strony: 1 213 296


Wydruk pochodzi ze strony: http://www.szpital.elblag.pl/oddzialy/p,109,dzial-ratownictwa-medycznego.html