Pracownia Mammografii

Koordynator:

lek. Piotr LASSOTA

Kierownik Zespołu Techników:

Izabela ZAWADA-TOMKIEWICZ

Telefony:
Kierownik Zakładu: (55) 239 59 84
Kierownik Zespołu Techników: (55) 239 59 28

Rejestracja: (55) 239 58 80


Pracownia Mammografii wyposażona jest w najnowocześniejszy w kraju aparat do diagnozowania nowotworów piersi.

Cyfrowy Mammomat Revelation firmy Siemens umożliwia wykonanie dużo bardziej precyzyjnej mammografii, w sposób znacznie bardziej komfortowy dla pacjentki. Dodatkowe funkcje urządzenia pozwalają także na wykonanie pogłębionej diagnostyki piersi m.in. biopsji.


Możliwości Mammomatu Revelation firmy Siemens zainstalowanego w Pracowni Mammografii:

Tomosynteza z zastosowaniem 50-stopniowego skanu. W wymagających tego przypadkach aparat oferuje skanowanie w najszerszym możliwym zakresie 50 stopni,        a zatem wykonuje serię zdjęć przemieszczając się względem piersi. Umożliwia to oglądanie piersi warstwa po warstwie, co pozwala na lepszą identyfikację ewentualnego guza, a tak szeroki kąt skanu sprawia, że otrzymujemy zdjęcia o najwyższej możliwej rozdzielczości, jednocześnie zachowując bardzo niskie wartości naświetlania.

PSC, czyli spersonalizowany delikatny ucisk – to system, który oblicza optymalną wartość ucisku indywidualnie dla każdej pacjentki i reguluje go tak, by dyskomfort był możliwie najniższy. Ponadto „uciskadła” mają zaokrąglone, specjalnie wyprofilowane kształty, które dodatkowo redukują nieprzyjemne odczucia.

Biopsja zintegrowana z tomosyntezą Igła do biopsji prowadzona jest po części automatycznie i naprowadzana na cel zaznaczony na wybranej przez  lekarza warstwie prześwietlenia. Powoduje to bardzo dużą precyzję nakłucia. Dodatkowa technika daje na miejscu możliwość bardzo szybkiego wstępnego prześwietlenia pobranej próbki. Mammotom, czyli urządzenie wykonujące biopsję, jest w stanie pobrać do 12 wycinków   z jednego nakłucia bez potrzeby wyjmowania igły.

Badanie spektralne piersi (Titanium Kontrast Enhenced Mammografy) to opcja, która może być w niektórych przypadkach alternatywą dla rezonansu piersi. Polega na podaniu dożylnie kontrastu i wykonaniu serii zdjęć, na których aparat jest w stanie w ostatecznym obrazie niejako wirtualnie usunąć tkankę gruczołową, pozostawiając widoczne same zmiany (jeśli takie występują). Jest wiele zastosowań tej metody i z pewnością możliwość jej użycia w konkretnych przypadkach zwiększy bezpieczeństwo onkologiczne pacjentów.


Pracownia Mammografii wykonuje badania i monitoruje pacjentki z Elbląga i powiatu grodzkiego, uczestniczy aktywnie w mammograficznych programach populacyjnych NFZ lub innych w ramach funduszy pozyskiwanych przez Wojewódzki Szpital Zespolony            w Elblągu.


Znajdziesz nas na zobacz nas na Facebook zobacz nas na YouTube
Posiadamy kontrakt z NFZ Biuletyn Informacji Publicznej

Projekt i realizacja © 2013 Agencja Reklamowa idealmedia.pl - Profesjonalny system CMS. Wszystkie materiały,
loga, zdjęcia zawarte na stronie chronione są prawem autorskim i bez zgody nie mogą być używane i powielane.

Cookies | Polityka Prywatności | CMS

Ilość wyświetleń strony: 2 091 579


Wydruk pochodzi ze strony: http://www.szpital.elblag.pl/pracownie-i-zaklady/p,218,pracownia-mammografii.html