Certyfikat Akredytacyjny 2018

data dodania: 14 lutego 2018, 8:30 odsłon: 1952
Certyfikat Akredytacyjny 2018

W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu zarządzanie jakością odbywa się w oparciu o akredytację - dobrowolny, usystematyzowany proces oceny, dokonywanej na podstawie wymagań standardów akredytacyjnych (221 standardów w 15 obszarach funkcjonowania szpitala). Akredytacja jest zewnętrzną metodą zapewnienia wysokiej jakości świadczeń medycznych, najskuteczniejszą i najszerzej sprawdzoną na świecie. Podstawę do dokonania oceny stanowią standardy akredytacyjne, określające wymagania dotyczące procesu diagnostyczno-terapeutycznego, zarządzania środowiskiem opieki oraz zarządzania ogólnego, zasobami ludzkimi i informacją. Głównym założeniem jest bezpieczeństwo pacjenta
we wszystkich obszarach działalności szpitala.

W dniach 29 listopada – 1 grudnia 2017 roku wizytatorzy Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia w Krakowie dokonali kolejnej oceny naszego szpitala. Ocena akredytacyjna została oparta na porównaniu stwierdzonej praktyki postępowania (obserwacja, przegląd dokumentacji oraz wywiady) z wzorcami, jakie stanowią standardy akredytacyjne oraz dokonaniu oceny stopnia ich spełnienia.

Na podstawie pozytywnej rekomendacji Rady Akredytacyjnej Minister Zdrowia udzielił Wojewódzkiemu Szpitalowi Zespolonemu w Elblągu akredytacji w zakresie działalności Szpitala na okres trzech lat (certyfikat akredytacyjny nr: 2018/5 z dnia 19 stycznia 2018 roku).

Uzyskanie po raz kolejny certyfikatu akredytacyjnego potwierdza nasze dążenie do dostarczenia pacjentom szpitala opieki medycznej najwyższej jakości, bezpiecznej i skutecznej. Jest także dowodem na posiadaną wiedzę i doświadczenie pracowników, na ich profesjonalizm w wykonywaniu codziennych obowiązków.


Irena Tararuj
Sekcja Zarządzania Jakością

Znajdziesz nas na zobacz nas na Facebook zobacz nas na YouTube
Kamery internetowe pokaż obraz z kamer na żywo
Posiadamy kontrakt z NFZ Biuletyn Informacji Publicznej

Projekt i realizacja © 2013 Agencja Reklamowa idealmedia.pl - Profesjonalny system CMS. Wszystkie materiały,
loga, zdjęcia zawarte na stronie chronione są prawem autorskim i bez zgody nie mogą być używane i powielane.

Cookies | Polityka Prywatności | CMS

Ilość wyświetleń strony: 942 401


Wydruk pochodzi ze strony: http://www.szpital.elblag.pl/informacje/10,aktualnosci/a,1017,certyfikat-akredytacyjny-2018.html