Edward Bryk: To były najpiękniejsze lata mojego życia!

data dodania: 29 czerwca 2018, 12:40 odsłon: 1487
Edward Bryk: To były najpiękniejsze lata mojego życia!

- To były najpiękniejsze lata mojego życia – mówił ze wzruszeniem lek. Edward Bryk, Koordynator I Oddziału Chorób Wewnętrznych WSZ w Elblągu, odchodzący na emeryturę po 47 latach pracy w zawodzie lekarza. Choć przyjaciele i współpracownicy żegnali dziś doktora Bryka z nieukrywanym żalem, mamy nadzieję, że lata, które przyjdzie mu spędzić na w pełni zasłużonym odpoczynku, będą dla niego równie piękne i ciekawe.

W 2018 roku mija 47 lat pracy Edwarda Bryka w zawodzie lekarza ( od zawsze w Elblągu!) oraz 22 lata jego pracy na stanowisku Ordynatora/ Koordynatora I Oddziału Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Gastroenterologicznym. To bez wątpienia jeden z najbardziej znanych i jeden z  nielicznych elbląskich lekarzy, którzy tak długo i tak nieprzerwanie służą pacjentom naszego miasta i regionu.

Ale przecież nie tylko o jubileusze tu chodzi. Każdy, kto zetknął się z tym Wyjątkowym Lekarzem, dostrzegał nie tylko jego znakomitą znajomość sztuki lekarskiej, ale też wybitne, a - niestety! - coraz rzadziej już spotykane, cechy Człowieka: niezwykłą szlachetność i kulturę osobistą, a przede wszystkim empatię i szacunek lekarza do osób chorych i cierpiących.

Edward Bryk był całym sercem oddany swojej pracy. Doceniają to i potwierdzają jego pacjenci
i współpracownicy.
- Nawet ogrom codziennej pracy, podczas której doktor musiał wiele razy podejmować także te wyjątkowo trudne decyzje, nigdy nie był dla niego przeszkodą w znalezieniu czasu dla chorego i jego najbliższych. Informacje o stanie zdrowia przekazywał w sposób zrozumiały, cierpliwie i do skutku. I nawet jeśli nie były to dobre wiadomości, robił to zawsze taktownie, słowami pełnymi otuchy - mówi o swoim szefie Pielęgniarka Oddziałowa Ewa Świdnicka, podkreślając 20 wspólnie przepracowanych lat.

- Edward Bryk od zawsze był dla swoich współpracowników wzorem i autorytetem. Spod jego ręki „wyszło” wielu kolejnych lekarzy internistów. Dzięki wsparciu doktora wiele pielęgniarek w oddziale podniosło swoje kwalifikacje zawodowe. Doktor był i nadal jest bardzo ceniony przez swoich przełożonych. Mieć w swoim szpitalu takiego Lekarza i Człowieka – to skarb! - uważa Dyrektor Szpitala Elżbieta Gelert.

Dlatego podczas pożegnalnego spotkania, jakie odbyło się 29 czerwca w szpitalnym oddziale, przez wiele lat kierowanym przez dra Bryka, nie brakowało autentycznie serdecznych, ciepłych słów, nie brakowało wspomnień…i najlepszych, takich prosto spod serca życzeń.

Z całego serca dziękujemy, Doktorze!

Życzymy Panu, by lata spędzone na w pełni zasłużonej emeryturze, były zdrowe, ciekawe i piękne!

Dyrekcja i pracownicy WSZ w Elblągu


Lek. Edward Bryk – absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Białymstoku (1971),specjalista II stopnia w zakresie chorób wewnętrznych, były dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu( 1991-95), specjalista II stopnia w dziedzinie organizacji ochrony zdrowia, absolwent podyplomowych studiów na kierunku „Zarządzanie w Zakładach Opieki Zdrowotnej”. W latach 1996 - 2018 Ordynator/ Koordynator I Oddziału  Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Gastroenterologicznym. Za swoją wzorową pracę i postawę Edward Bryk był wielokrotnie honorowany m.in. Złotym Krzyżem Zasługi.

 

Znajdziesz nas na zobacz nas na Facebook zobacz nas na YouTube
Kamery internetowe pokaż obraz z kamer na żywo
Posiadamy kontrakt z NFZ Biuletyn Informacji Publicznej

Projekt i realizacja © 2013 Agencja Reklamowa idealmedia.pl - Profesjonalny system CMS. Wszystkie materiały,
loga, zdjęcia zawarte na stronie chronione są prawem autorskim i bez zgody nie mogą być używane i powielane.

Cookies | Polityka Prywatności | CMS

Ilość wyświetleń strony: 990 535


Wydruk pochodzi ze strony: http://www.szpital.elblag.pl/informacje/10,aktualnosci/a,1101,edward-bryk-to-byly-najpiekniejsze-lata-mojego-zycia.html