Zakończyliśmy modernizację Szpitalnego Oddziału Ratunkowego!

data dodania: 18 września 2018, 12:34 odsłon: 820
Zakończyliśmy modernizację Szpitalnego Oddziału Ratunkowego!

Po ponad rok trwającej kompleksowej modernizacji otwieramy Szpitalny Oddział Ratunkowy! Inwestycja zrealizowana została w ramach dwóch projektów współfinansowanych przez UE. Pierwszy dotyczył przebudowy i modernizacji oddziału, drugi - wyposażenia go w nowoczesny sprzęt medyczny.

– Przez cały ten czas oddział funkcjonował w pomieszczeniach zastępczych. Było nam, oczywiście, trudniej, ale działaliśmy bez chwili przerwy – podkreślają pracownicy SOR. - Nagrodą będzie dla nas teraz praca w dużo lepszych warunkach. Co ważne, na modernizacji skorzystają także nasi pacjenci, którym zapewnimy dużo bardziej komfortowe warunki leczenia.

Na nowy SOR nasi pacjenci trafiać będą już od października.


Kompleksowa modernizacja pomieszczeń SOR oraz niezbędne doposażenie sprzętowe oddziału kosztowały prawie 11 mln zł. Dodatkowe prawie 3 mln zł przeznaczono na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego. Szpital pozyskał te środki z dwóch unijnych Programów Operacyjnych Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Modernizacja SOR w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu była niezbędna, aby dostosować oddział do nowych, wyższych standardów określonych przez Ministerstwo Zdrowia.

Jak było przed modernizacją? 

Mało komfortowy układ komunikacyjny krzyżujących się szlaków komunikacyjnych nie spełniał wymogów współczesnego SOR-u. Do tego dochodziła zbyt mała powierzchnia sal przeznaczonych do obserwacji i leczenia chorych a także niewystarczająca ilość stanowisk do  wstępnej intensywnej terapii pacjentów (WIT). Oddział wymagał pilnej modernizacji zwłaszcza w obliczu gwałtownie rosnącej liczby pacjentów potrzebujących świadczeń medycznych z zakresu ratownictwa medycznego (ok. 35 tysięcy w roku 2017).


Co się zmieniło? 

W efekcie kompleksowej modernizacji SOR zyskano dodatkową powierzchnię, dzięki czemu można bardziej efektywnie zorganizować pracę oddziału. Poprawiono i uproszczono wewnętrzną komunikację, likwidując kolizyjne, krzyżujące się drogi wewnętrzne. Zgodnie z potrzebą powiększono salę obserwacyjną oraz  utworzono dodatkowe stanowisko do wstępnej intensywnej terapii. W ramach projektów zakupiono też nowoczesną aparaturę wspomagającą ratowanie życia i zdrowia pacjentów, w tym m.in. aparaty RTG i USG, które pozwolą na bardziej precyzyjną i skuteczną diagnostykę chorych.

Nowy SOR został wyposażony w dodatkową wewnętrzną windę. Wyremontowano także pomieszczenia socjalne, korytarze, toalety.

Aktualnie oddział spełnia wszelkie wymogi i standardy obowiązujące Szpitalne Oddziały Ratunkowe. Gwarantuje wyższą jakość i większą dostępność świadczonych tu usług medycznych. Poprawił się zarówno komfort pobytu pacjentów, jak  i warunki pracy personelu. W efekcie znacznie wzmocniono szeroko rozumianą infrastrukturę ratowniczą na terenie Warmii i Mazur oraz w części województwa pomorskiego, którą zasięgiem swoich usług medycznych obejmuje Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu.

Więcej o naszych projektach na stronach:

http://www.szpital.elblag.pl/projekty/projekty-ue/p,261,przebudowa-i-modernizacja-sor-2014-2020.html

http://www.szpital.elblag.pl/projekty/projekty-ue/p,276,doposazenie-sprzetowe-sor-2014-2020.htmlZnajdziesz nas na zobacz nas na Facebook zobacz nas na YouTube
Kamery internetowe pokaż obraz z kamer na żywo
Posiadamy kontrakt z NFZ Biuletyn Informacji Publicznej

Projekt i realizacja © 2013 Agencja Reklamowa idealmedia.pl - Profesjonalny system CMS. Wszystkie materiały,
loga, zdjęcia zawarte na stronie chronione są prawem autorskim i bez zgody nie mogą być używane i powielane.

Cookies | Polityka Prywatności | CMS

Ilość wyświetleń strony: 1 003 272


Wydruk pochodzi ze strony: http://www.szpital.elblag.pl/informacje/10,aktualnosci/a,1129,zakonczylismy-modernizacje-szpitalnego-oddzialu-ratunkowego.html