Za nami kolejny finał WOŚP!

data dodania: 16 stycznia 2019, 9:28 odsłon: 907
Za nami kolejny finał WOŚP!

Jak co roku, nieprzerwanie od ponad 20 lat, Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu przyłączył się do finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Choć tak naprawdę, ta niezwykła orkiestra gra u nas przez cały rok, każdego dnia...

W całym Elblągu chyba nikt nie może być bardziej wdzięczny Wielkiej Orkiestrze, niż Wojewódzki Szpital Zespolony. Działa tu jedyny w mieście Oddział Intensywnej Terapii Noworodków, i to właśnie tu na ten wyjątkowy oddział trafiło gros sprzętu medycznego ofiarowanego przez WOŚP elbląskim placówkom ochrony zdrowia.

- Bezcenne dary od Fundacji WOŚP, jakie otrzymujemy nieprzerwanie od 20 lat, pomogły nam uratować zdrowie, a w wielu przypadkach nawet życie kilku tysięcy noworodków i wcześniaków – podkreśla ordynator OITN lek. Barbara Chomik.

Podarowany szpitalowi wojewódzkiemu w Elblągu sprzęt to m.in. karetka noworodkowa i inkubatory do transportu noworodków. To ultrasonografy, inkubatory, respiratory, kardiomonitory, pulsoksymetry, inhalatory, wideogastroskopy, pompy infuzyjne i wiele innego, drobniejszego sprzętu medycznego. Dary WOŚP trafiły także do Oddziału Pediatrycznego, Niemowlęcego i na Laryngologię. Łączna wartość ofiarowanego nam sprzętu to prawie 3,5 mln zł.

Dlatego z wdzięczności za otrzymane dary, ale także ze zwykłej potrzeby serca, szpital wojewódzki gra z orkiestrą nieprzerwanie od ponad 20 lat.

- W tym roku w działania zaangażowało się prawie 30 wolontariuszy, wśród nich: przedstawiciele dyrekcji, lekarze, pielęgniarki, pracownicy administracji a także nasi młodzi przyjaciele z elbląskich szkół – mówi szpitalna koordynatorka Wielkiego Grania Danuta Stanicka. – Każdej z tych osób bardzo serdecznie dziękujemy!

W tym roku graliśmy z WOŚP przez dwa kolejne dni.

W sobotę 13 stycznia - w do Centrum Handlowym „Ogrody”, gdzie, obok udziału w loterii na rzecz WOŚP, można było m.in. zobaczyć nową karetkę noworodkową, ofiarowaną szpitalowi przez fundację Jurka Owsiak jesienią 2018 roku oraz sprawdzić, jak działa inkubator dla noworodków. Był również pokaz zumby w wykonaniu grupy prowadzonej przez naszą pielęgniarkę Iwonę Anuszek.

W niedzielę 14 stycznia nasi wolontariusze kwestowali będą na terenie szpitala. Zaś wieczorem na elbląskiej Starówce, jak co roku, szpital przekazał wolontariuszom WOŚP ogromny tort!

Do szpitalnych puszek trafiło w tym roku 15.261,65 zł.
Dziękujemy Wam, Kochani, za każdy wrzucony grosik!

Anna Kowalska

Rzecznik prasowy WSZ w Elblągu

Znajdziesz nas na zobacz nas na Facebook zobacz nas na YouTube
Kamery internetowe pokaż obraz z kamer na żywo
Posiadamy kontrakt z NFZ Biuletyn Informacji Publicznej

Projekt i realizacja © 2013 Agencja Reklamowa idealmedia.pl - Profesjonalny system CMS. Wszystkie materiały,
loga, zdjęcia zawarte na stronie chronione są prawem autorskim i bez zgody nie mogą być używane i powielane.

Cookies | Polityka Prywatności | CMS

Ilość wyświetleń strony: 1 030 491


Wydruk pochodzi ze strony: http://www.szpital.elblag.pl/informacje/10,aktualnosci/a,1203,za-nami-kolejny-final-wosp.html