Szyjemy maseczki - prosimy o pomoc!

data dodania: 19 marca 2020, 13:41 odsłon: 866
Szyjemy maseczki - prosimy o pomoc!

Krawcowe z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu uszyły już prawie 600 płóciennych maseczek ochronnych. W taki sposób własnymi siłami próbujemy poradzić sobie z niedostatkiem podstawowego asortymentu ochrony osobistej dla naszych pracowników .

Z ogromną wdzięcznością przyjmujemy też fakt, że tak wiele osób chce nam w tym trudnym i niepewnym czasie dopomóc.

W bardzo trudnej sytuacji epidemiologicznej, w jakiej znalazły się wszystkie polskie szpitale, także my martwimy się brakiem wystarczającej ilości podstawowych środków higieny osobistej dla personelu i pacjentów. Chodzi m.in. o maseczki ochronne, zarówno te jednorazowe, jak i te, których po sterylizacji będzie można użyć powtórnie.

- Nasze krawcowe szyją każdego dnia ok. 150 bawełnianych i płóciennych maseczek. Trafiają one do Centralnej Sterylizatorni, gdzie są sterylizowane i pojedynczo pakowane. I dopiero w takiej bezpiecznej postaci trafiają do personelu. – mówi Janina Pinkiewicz, kierownik szpitalnej pralni.
- Po użyciu maseczki przekazywane są do ponownej sterylizacji, co pozwala na ich wielokrotnie zastosowanie.

- Każdego dnia pracownicy szpitala wykorzystują minimum 500 takich maseczek – informuje Jarosław Czapliński, kierownik Działu Dezynfekcji i Centralnej Sterylizacji – ale już widzimy, że ta liczba się zwiększa. Dlatego dziękujemy wszystkim, którzy zadeklarowali szpitalowi dodatkową pomoc w szyciu maseczek. Jesteśmy w stanie przyjąć i zdezynfekować niemal każdą ilość.

Osoby, które chciałyby  pomóc szpitalowi w szyciu maseczek, prosimy o dołączenie do wydarzenia na FB pt. „ PILNE! SOR! Wojewódzki Szpital Zespolony Elbląg”.
Akcję  koordynuje elblążanka Weronika Chomacka.

https://www.facebook.com/events/3765105520198132/
https://www.facebook.com/groups/197528371692678/?ref=share

AK.

Znajdziesz nas na zobacz nas na Facebook zobacz nas na YouTube
Kamery internetowe pokaż obraz z kamer na żywo
Posiadamy kontrakt z NFZ Biuletyn Informacji Publicznej

Projekt i realizacja © 2013 Agencja Reklamowa idealmedia.pl - Profesjonalny system CMS. Wszystkie materiały,
loga, zdjęcia zawarte na stronie chronione są prawem autorskim i bez zgody nie mogą być używane i powielane.

Cookies | Polityka Prywatności | CMS

Ilość wyświetleń strony: 1 213 296


Wydruk pochodzi ze strony: http://www.szpital.elblag.pl/informacje/10,aktualnosci/a,1473,szyjemy-maseczki-prosimy-o-pomoc.html