Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej ruszyli z pomocą szpitalowi - dziękujemy!

data dodania: 27 marca 2020, 11:09 odsłon: 546
Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej ruszyli z pomocą szpitalowi - dziękujemy!

Od dzisiaj ( piątek, 27 marca) pracę personelu medycznego szpitala wojewódzkiego w Elblągu wspierają żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej z Braniewa. Swoją służbę pełnić będą przez 24 godziny na dobę przy wszystkich wejściach do placówki. Tym samym znacznie odciążą pielęgniarki i ratowników medycznych, którzy do tej pory mierzyli temperaturę osobom wchodzącym na teren szpitala.

W ramach formacji WOT służbę na terenie naszego szpitala pełnią żołnierze 43. Batalionu Lekkiej Piechoty z Braniewa.

- Nasze hasło to „Zawsze gotowi, zawsze blisko” – przypomina ppor. Michał Turzański, dowódca kompanii 43. BLP. - Dlatego w tej trudnej sytuacji mamy obywatelski obowiązek być tam, gdzie jesteśmy najbardziej potrzebni. Aby dawać świadectwo słowom przysięgi, którą złożyliśmy.

- Zabezpieczyliśmy swoich żołnierzy w środki podstawowej ochrony osobistej a także w posiłki. Będziemy współpracować ze szpitalem przez całą dobę, tak długo, jak to będzie potrzebne, i w takim zakresie, jaki będzie niezbędny.

Pomoc żołnierzy WOT jest dla nas nie do przecenienia. Dzięki temu zarówno pielęgniarki, jak i ratownicy medyczni, którzy przez ostatnie dwa tygodnie oddelegowywani byli na wszystkie szpitalne punkty pomiaru temperatury, mogą powrócić do swoich obowiązków.


AK

Znajdziesz nas na zobacz nas na Facebook zobacz nas na YouTube
Kamery internetowe pokaż obraz z kamer na żywo
Posiadamy kontrakt z NFZ Biuletyn Informacji Publicznej

Projekt i realizacja © 2013 Agencja Reklamowa idealmedia.pl - Profesjonalny system CMS. Wszystkie materiały,
loga, zdjęcia zawarte na stronie chronione są prawem autorskim i bez zgody nie mogą być używane i powielane.

Cookies | Polityka Prywatności | CMS

Ilość wyświetleń strony: 1 213 280


Wydruk pochodzi ze strony: http://www.szpital.elblag.pl/informacje/10,aktualnosci/a,1480,zolnierze-wojsk-obrony-terytorialnej-ruszyli-z-pomoca-szpitalowi-dziekujemy.html