Złagodzenie sytuacji na „porodówce”. Najbliżsi będą mogli przywitać się z noworodkiem – na porody rodzinne trzeba jeszcze zaczekać.

data dodania: 6 maja 2020, 9:51 odsłon: 1239
Złagodzenie sytuacji na „porodówce”. Najbliżsi będą mogli  przywitać się z noworodkiem – na porody rodzinne trzeba jeszcze zaczekać.

Pomimo pełnego zrozumienia dla przyszłych rodziców nie możemy dziś podjąć tak bardzo oczekiwanej przez Państwa decyzji o przywróceniu porodów rodzinnych w elbląskim szpitalu wojewódzkim. Przesądziła racjonalna ocena sytuacji. Nasz Trakt Porodowy jest w dalszym ciągu w remoncie, warunki pracy „porodówki” utrudnione a zagrożenie epidemiologiczne wciąż bardzo poważne.

Podjęliśmy jednak kroki, by z dniem 6 maja chociaż trochę złagodzić sytuację.


W połowie marca 2020 roku, ze względu na zagrożenie epidemiczne, także i my, jak wszystkie polskie szpitale, podjęliśmy decyzję o zawieszeniu tzw. porodów rodzinnych oraz odwołaniu wizyt w Oddziale Ginekologiczno-Położniczym. Naszym obowiązkiem było zapewnienie młodym mamom i ich nowo narodzonym dzieciom maksymalnego bezpieczeństwa. Dzięki wprowadzonym reżimom sanitarnym, a także dzięki zrozumieniu naszych pacjentek,  udało nam się bezpiecznie przetrwać ten bardzo trudny także i dla nas czas.


Wiemy, jak bardzo czekają Państwo na naszą decyzję, aby „wszystko wróciło do normy”. Nie możemy jednak w całości spełnić tych oczekiwań. Dlatego zadecydowaliśmy, że porody w naszym szpitalu nadal będą odbywały się jedynie w asyście personelu. Natomiast już po zakończonej akcji porodowej jedna osoba wskazana przez pacjentkę będzie mogła – z zachowaniem wszelkich wymogów sanitarnych – wejść na salę porodową, zobaczyć nowo narodzone dziecko, przywitać się z jego mamą, wspólnie nacieszyć się tą wyjątkową chwilą, zrobić zdjęcia…
Nie może to być, oczywiście, długa wizyta. Zakładamy, że – o ile nic nie stanie na przeszkodzie – może to być 15 – 20 minut.


- Tyle na dzisiaj możemy zrobić w tej sprawie. Nadal pozostajemy w sytuacji, w której we wspólnym dobrze pojętym interesie prosimy Państwa o cierpliwość – mówi Elżbieta Gelert, dyrektor WSZ w Elblągu. - Pamiętajmy, że porody w szpitalu wojewódzkim od ponad roku odbywają się w tymczasowych pomieszczeniach po starym Bloku Operacyjnym. Jest to miejsce, które zaadaptowaliśmy na powyższy cel na czas modernizacji Traktu Porodowego i Oddziału Ginekologiczno - Położniczego. Wielką pociechą dla nas wszystkich jest fakt, że kompleksowy remont szacowany  na ok.  15 mln zł właśnie dobiega  końca, i że jeszcze tego lata będziemy mogli zaoferować naszym pacjentkom całkowicie nowy Trakt Porodowy i nieporównywalnie bardziej komfortowe warunki pobytu w oddziale. Póki jednak co -  wytrzymajmy. I bądźmy dobrej myśli.


AK.

Znajdziesz nas na zobacz nas na Facebook zobacz nas na YouTube
Kamery internetowe pokaż obraz z kamer na żywo
Posiadamy kontrakt z NFZ Biuletyn Informacji Publicznej

Projekt i realizacja © 2013 Agencja Reklamowa idealmedia.pl - Profesjonalny system CMS. Wszystkie materiały,
loga, zdjęcia zawarte na stronie chronione są prawem autorskim i bez zgody nie mogą być używane i powielane.

Cookies | Polityka Prywatności | CMS

Ilość wyświetleń strony: 1 292 727


Wydruk pochodzi ze strony: http://www.szpital.elblag.pl/informacje/10,aktualnosci/a,1496,zlagodzenie-sytuacji-na-porodowce-najblizsi-beda-mogli-przywitac-sie-z-noworodkiem-na-porody-rodzinne-trzeba-jeszcze-zaczekac.html