Dla pielęgniarek i położnych - życzenia od Dyrektor Szpitala Elżbiety Gelert

data dodania: 12 maja 2020, 9:50 odsłon: 555
Dla pielęgniarek i położnych - życzenia od Dyrektor Szpitala Elżbiety Gelert

Każdego roku maj kojarzy nam się nie tylko z rozkwitającym bzem, ale też z dorocznym świętem pielęgniarek i położnych. W każdym ze szpitali to okazja, by przypomnieć o tych, którzy (a są wśród nich także mężczyźni) pracują najbliżej pacjentów, ofiarowując im swoją wiedzę i mądrość, otaczając opieką i troską. A dziś, w wyjątkowych czasach w których przyszło nam żyć, zastępują chorym także najbliższą rodzinę.

8 maja – Dzień Polskiej Położnej,

12 maja – Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki.


W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu była to zawsze piękna okazja, by podziękować tym, bez których nasza praca i sprawne funkcjonowanie całej placówki byłoby niemożliwe. Zawsze, szczególnie w maju, staraliśmy się podkreślić te święta możliwie najmocniej, najserdeczniej. Bo przecież personel pielęgniarski i nasze położne to ponad 630 osób z naszej 1,5 tysięcznej szpitalnej społeczności.
To aż 42% wszystkich naszych pracowników!

Praca pielęgniarki czy położnej zawsze była trudna i odpowiedzialna. Nie jest to zawód, który może wykonywać każdy. To – nie bójmy się wielkich słów – powołanie. To codzienny zawodowy kontakt z wyjątkowym, bo chorym, cierpiącym, często bezradnym człowiekiem.

Dziś, kiedy z powodu epidemii, musieliśmy wprowadzić zakaz odwiedzin pacjentów we wszystkich szpitalnych oddziałach, pielęgniarki stały się także najbliższą rodziną naszych chorych. I automatycznie przejęły dodatkowe obowiązki, takie jak psychiczne wsparcie pacjentów odciętych od swoich najbliższych, wysłuchanie, dodanie otuchy, dużo większa pomoc w codziennej pielęgnacji chorych.

A przecież innych obowiązków im nie ubyło!

To samo dotyczy pacjentek, które w ostatnim czasie rodziły u nas swoje dzieci. To położne – zamiast osoby najbliższej – trzymały te kobiety za rękę, ocierając im łzy bólu, towarzysząc w cudownej, ale i niezwykle trudnej chwili porodu. Mam do nich najwyższy szacunek w każdej sytuacji, a w ostatnich czasach – szczególnie.

Drogie nasze Pielęgniarki, Pielęgniarze, Panie Położne!

Dziś nie dane nam jest świętować, tak jak zwykle. Nie mogę spotkać się z Wami, uścisnąć Waszych rąk, porozmawiać jak zwykle o tym, jak Wam się pracuje, co Was cieszy a co boli, co moglibyśmy wspólnie poprawić.

Ale pamiętam o Was i życzę wszystkiego, co najpiękniejsze. Bo zawsze byłyście i wciąż jesteście bohaterkami swoich czasów, jakiekolwiek by one nie były. Dlatego bądźcie zdrowe, bądźcie silne! Niech Wam się wiedzie w pracy i w życiu osobistym.

Kłaniam się Wam nisko, z całego serca dziękując za Waszą codzienną pracę w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu.

Elżbieta Gelert, dyrektor szpitala

Znajdziesz nas na zobacz nas na Facebook zobacz nas na YouTube
Kamery internetowe pokaż obraz z kamer na żywo
Posiadamy kontrakt z NFZ Biuletyn Informacji Publicznej

Projekt i realizacja © 2013 Agencja Reklamowa idealmedia.pl - Profesjonalny system CMS. Wszystkie materiały,
loga, zdjęcia zawarte na stronie chronione są prawem autorskim i bez zgody nie mogą być używane i powielane.

Cookies | Polityka Prywatności | CMS

Ilość wyświetleń strony: 1 229 857


Wydruk pochodzi ze strony: http://www.szpital.elblag.pl/informacje/10,aktualnosci/a,1505,dla-pielegniarek-i-poloznych-zyczenia-od-dyrektor-szpitala-elzbiety-gelert.html