14 maja świętują Farmaceuci i Opiekunowie Medyczni. Wszystkiego, co najlepsze!

data dodania: 14 maja 2020, 8:02 odsłon: 1257
14 maja świętują Farmaceuci i Opiekunowie Medyczni. Wszystkiego, co najlepsze!

„Gdy na jakiś ból narzekasz
I gdy w domu był już lekarz,
Do apteki by się szło!” – J. Brzechwa


Z okazji Dnia Farmaceuty obchodzonego 14 maja

składamy wszystkim przedstawicielom tego zawodu zatrudnionym w naszym szpitalu najserdeczniejsze życzenia zdrowia i wytrwałości w codziennej pracy, satysfakcji z jej wykonywania oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

Dziękujemy za Państwa codzienną, jakże niezbędną dla sprawnego funkcjonowania szpitala pracę.


Farmacja to nie tylko sztuka dobierania właściwych leków czy przechowywania określonych substancji, ale i znajomość kaligrafii! Doskonale wiemy, jak lekarze potrafili "zaszyfrować" nazwę preparatu na recepcie. Na szczęście dziś farmaceutom nie straszne są już hieroglify i mogą koncentrować się przede wszystkim na wydaniu nam właściwego leku!14 maja świętują także Opiekunowie Medyczni.

To ludzie, którzy na co dzień są bardzo blisko chorych, osób wymagających opieki i pielęgnacji. Opiekunowie medyczni zasługują na to, aby o nich pamiętać, przypomnieć a przede wszystkim doceniać wartość ich niełatwej pracy.

Dziękujemy za codzienną opiekę nad naszymi pacjentami.

Życzymy Państwu wszystkiego co najlepsze!

Opiekun medyczny to zawód pomocniczy w zakresie czynności opiekuńczo – pielęgnacyjnych u chorych w środowisku szpitalnym lub domowym. Do jego zadań należy m.in. rozpoznawanie i rozwiązywanie problemów opiekuńczych osoby chorej i niesamodzielnej, pomaganie osobie chorej i niesamodzielnej, współdziałanie z zespołem opiekuńczym i terapeutycznym, asystowanie pielęgniarce przy wykonywaniu zabiegów pielęgniarskich, konserwacja przyborów i narzędzi stosowanych przy zabiegach pielęgniarskich.


Dzień Opiekuna Medycznego obchodzimy w rocznicę śmierci Mary Seacole, opiekunki chorych i rannych żołnierzy w Wojnie Krymskiej, która ze względu na kolor skóry nie mogła dołączyć grupy Sióstr Miłosierdzia organizowanej przez Florence Nightingale.


AK, KW 


 


Znajdziesz nas na zobacz nas na Facebook zobacz nas na YouTube
Kamery internetowe pokaż obraz z kamer na żywo
Posiadamy kontrakt z NFZ Biuletyn Informacji Publicznej

Projekt i realizacja © 2013 Agencja Reklamowa idealmedia.pl - Profesjonalny system CMS. Wszystkie materiały,
loga, zdjęcia zawarte na stronie chronione są prawem autorskim i bez zgody nie mogą być używane i powielane.

Cookies | Polityka Prywatności | CMS

Ilość wyświetleń strony: 1 274 693


Wydruk pochodzi ze strony: http://www.szpital.elblag.pl/informacje/10,aktualnosci/a,1506,14-maja-swietuja-farmaceuci-i-opiekunowie-medyczni-wszystkiego-co-najlepsze.html