4 Luty - Światowy Dzień Walki z Rakiem

data dodania: 4 lutego 2021, 8:43 odsłon: 161
4 Luty - Światowy Dzień Walki z Rakiem

W 2021 roku Światowy Dzień Walki z Rakiem przypada na 4 lutego (czwartek).

Światowy Dzień Walki z Rakiem znany także jako Światowy Dzień Raka obchodzony jest 4 lutego. Święto zostało ustanowione na Światowym Szczycie Walki z Rakiem, zorganizowanym przez prezydenta Francji i dyrektora generalnego UNESCO w lutym 2000 roku w Paryżu. Od 2005 roku Światowy Dzień Walki z Rakiem organizowany jest przez Międzynarodową Unię do Walki z Rakiem, stowarzyszenia pozarządowego z siedzibą w Genewie.


W Polsce, pomysłodawcą obchodów tego dnia była Polska Unia Onkologii, dzięki której od 4 lutego 2008 roku corocznie w tym dniu organizowanie są akcje, happeningi oraz wydarzenia uświadamiające o zagrożeniu nowotworem, a także zachęcające do przeprowadzania badań profilaktycznych. W tym dniu, każdy zainteresowany ma możliwość skorzystania z porad w przychodniach onkologicznych i hematoonkologicznych oraz dokonania bezpłatnych badań na terenie całego kraju. Wielu lekarzy podkreśla ogromne znaczenie wcześnie wykrytych zmian nowotworowych, dzięki którym zwiększa się szansa wyleczenia choroby.

W tym roku w związku z pandemią COVID-19 nie odbędzie się tradycyjny Dzień Drzwi Otwartych w krajowych ośrodkach onkologicznych. Natomiast nie zabraknie ciekawych wydarzeń i spotkań on-line nawiązujących do Światowego Dnia Walki z Rakiem.

Tegoroczny Dzień Walki z Rakiem to także pretekst do dyskusji na temat polskiej onkologii, której pandemia koronawirusa postawiła nowe wyzwania na ścieżce reform i rozwoju.

Za pośrednictwem strony online www.zwrotnikraka.pl prezentowane są wybrane wydarzenia organizowane w ramach tegorocznego Światowego Dnia Walki z Rakiem.

Zapraszamy do strony https://www.zwrotnikraka.pl/swiatowy-dzien-walki-z-rakiem/

Edukator Zdrowia


fot. www.gov.pl 

Znajdziesz nas na zobacz nas na Facebook zobacz nas na YouTube
Kamery internetowe pokaż obraz z kamer na żywo
Posiadamy kontrakt z NFZ Biuletyn Informacji Publicznej

Projekt i realizacja © 2013 Agencja Reklamowa idealmedia.pl - Profesjonalny system CMS. Wszystkie materiały,
loga, zdjęcia zawarte na stronie chronione są prawem autorskim i bez zgody nie mogą być używane i powielane.

Cookies | Polityka Prywatności | CMS

Ilość wyświetleń strony: 1 353 187


Wydruk pochodzi ze strony: http://www.szpital.elblag.pl/informacje/10,aktualnosci/a,1633,4-luty-swiatowy-dzien-walki-z-rakiem.html