Odwiedziny u pacjentów

data dodania: 4 kwietnia 2022, 10:07 odsłon: 860
Odwiedziny u pacjentów

Uprzejmie informujemy, że z dniem 03 czerwca 2022 roku mając na względzie zagrożenie epidemiczne oraz bezpieczeństwo zdrowotne pacjentów, zgodnie z art. 5 ustawy z dnia                6 listopada 2008 roku o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta (tekst jedn. Dz. U. z 2020 r. poz. 849 ze zm.) Dyrektor Naczelny ustala nowe zasady odwiedzin u pacjentów hospitalizowanych we wszystkich Oddziałach Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu:


1. W dni powszednie, dni świąteczne i wolne od pracy odwiedziny odbywają się w godzinach 12:00 - 14:00 oraz w godzinach 16:00 - 18:00.

2. Przy pacjencie może przebywać jedna osoba odwiedzająca (bez objawów infekcyjnych).

3. W wieloosobowych salach chorych rekomenduje się aby jednocześnie przebywały dwie osoby odwiedzające (łącznie dla wszystkich pacjentów) z zachowaniem dystansu.

4. Przed wejściem do sali pacjenta i po zakończeniu odwiedzin należy zdezynfekować ręce oraz w trakcie całego pobytu w szpitalu nosić maseczkę.

5. W przypadkach wyjątkowych, a takim jest między innymi ostatnie pożegnanie pacjenta             z osobą bliską, dopuszcza się odwiedziny u pacjenta w innych godzinach niż wymienione           w punkcie 1 - wyłącznie po uzgodnieniu z lekarzem dyżurnym oddziału.

6. W przypadku porodów rodzinnych przy porodzie może uczestniczyć jedna osoba towarzysząca (bez objawów infekcyjnych) z zachowaniem reżimu sanitarnego i wewnętrznych procedur.

7. Zasady odwiedzin oraz porodów rodzinnych mogą ulec ograniczeniu w sytuacji wzrostu zagrożenia epidemicznego w danym oddziale i/lub szpitalu.


Znajdziesz nas na zobacz nas na Facebook zobacz nas na YouTube
Posiadamy kontrakt z NFZ Biuletyn Informacji Publicznej

Projekt i realizacja © 2013 Agencja Reklamowa idealmedia.pl - Profesjonalny system CMS. Wszystkie materiały,
loga, zdjęcia zawarte na stronie chronione są prawem autorskim i bez zgody nie mogą być używane i powielane.

Cookies | Polityka Prywatności | CMS

Ilość wyświetleń strony: 1 632 350


Wydruk pochodzi ze strony: http://www.szpital.elblag.pl/informacje/10,aktualnosci/a,1868,odwiedziny-u-pacjentow.html