Światowy Dzień Zdrowia 2022

data dodania: 6 kwietnia 2022, 11:02 odsłon: 499
Światowy Dzień Zdrowia 2022

„Nasza planeta, nasze zdrowie”

7 kwietnia, w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia oraz Dzień Pracownika Ochrony Zdrowia.

Poza walką z pandemią COVID-19, nasze społeczeństwo w dalszym ciągu mierzy się z takimi problemami jak zanieczyszczenie środowiska i choroby wynikające z tego faktu, tj. choroby układu oddechowego, układu krążenia.

W Światowym Dniu Zdrowia 2022 Światowa Organizacja Zdrowia skupia globalną uwagę na pilnych działaniach, niezbędnych do utrzymania w zdrowiu zarówno ludzi, jak i planety.

Pamiętajmy o segregowaniu odpadów i ograniczaniu ich produkowania.

Korzystajmy z bawełnianych toreb na zakupy, korzystajmy z butelek wielorazowego użytku do picia wody. Częściej sięgajmy po świeże warzywa i owoce, równocześnie ograniczając spożywanie przetworzonej żywności. Wybierajmy rower, komunikację miejską zamiast samochodów.

Miejmy decydujący wpływ na zdrowie nasze i naszych najbliższych.


Wszystkim pracownikom służby zdrowia pragniemy złożyć wyrazy uznania i wdzięczności za pełną poświęcenia służbę na rzecz drugiego człowieka. Odpowiedzialność, wyrozumiałość           i profesjonalizm. Życzymy satysfakcji zawodowej i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.


Znajdziesz nas na zobacz nas na Facebook zobacz nas na YouTube
Posiadamy kontrakt z NFZ Biuletyn Informacji Publicznej

Projekt i realizacja © 2013 Agencja Reklamowa idealmedia.pl - Profesjonalny system CMS. Wszystkie materiały,
loga, zdjęcia zawarte na stronie chronione są prawem autorskim i bez zgody nie mogą być używane i powielane.

Cookies | Polityka Prywatności | CMS

Ilość wyświetleń strony: 1 632 350


Wydruk pochodzi ze strony: http://www.szpital.elblag.pl/informacje/10,aktualnosci/a,1874,swiatowy-dzien-zdrowia-2022.html