Otwarcie nowej Pracowni Rezonansu Magnetycznego

data dodania: 27 czerwca 2022, 14:35 odsłon: 288
Otwarcie nowej Pracowni Rezonansu Magnetycznego

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Pracownia Rezonansu Magnetycznego wzbogaciła się o nowy, niezwykle zaawansowany 1,5 Teslowy skaner, wyposażony w technologię BioMatrix, która pozwala dopasować się do różnic anatomicznych, fizjologicznych pacjentów, eliminując tym samym wszelkie niepożądane efekty.

Nowy aparat gwarantuje bardzo wysoką jakość obrazów oraz daje możliwość precyzyjnej oceny wszystkich zmian, co przekłada się na dokładniejszą diagnostykę. Dzięki innowacyjnemu oprogramowaniu klinicznemu oraz zastosowanym w rezonansie rozwiązaniom technicznym, umożliwia on nowoczesną, wydajną i skuteczną diagnostykę.


To ważny moment dla Elbląskiego Centrum Onkologii, który skupia pacjentów onkologicznych, leczonych w wielu oddziałach.

Drugi aparat nie tylko zwiększa dostępność dla pacjentów spoza szpitala, ale też pozwala zindywidualizować wskazania do konkretnego badania. Takie są kierunki rozwoju medycyny i trendy w rozwoju diagnostyki obrazowej.

Nowy rezonans będzie ułatwiał dogłębną diagnozę stanu zdrowia pacjenta. W ślad za tym lepszym rozpoznaniem należy oczekiwać, że będzie również lepsza możliwość leczenia schorzeń, które ewentualnie zostaną wykryte we wczesnym stadium rozwoju choroby.


fot. Anna Dembińska

Znajdziesz nas na zobacz nas na Facebook zobacz nas na YouTube
Posiadamy kontrakt z NFZ Biuletyn Informacji Publicznej

Projekt i realizacja © 2013 Agencja Reklamowa idealmedia.pl - Profesjonalny system CMS. Wszystkie materiały,
loga, zdjęcia zawarte na stronie chronione są prawem autorskim i bez zgody nie mogą być używane i powielane.

Cookies | Polityka Prywatności | CMS

Ilość wyświetleń strony: 1 653 069


Wydruk pochodzi ze strony: http://www.szpital.elblag.pl/informacje/10,aktualnosci/a,1916,otwarcie-nowej-pracowni-rezonansu-magnetycznego.html