Warsztaty - Techniki udrażniania dróg oddechowych

data dodania: 30 czerwca 2022, 12:36 odsłon: 374
Warsztaty - Techniki udrażniania dróg oddechowych

W ramach porozumienia o współpracy Wydziału Nauk o Zdrowiu Akademii Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych w Elblągu z Partnerem Strategicznym, jakim jest Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu, w dniu 26 czerwca 2022 r. w Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej odbyły się warsztaty, w których uczestniczyli studenci Wydziału Nauk o Zdrowiu AMiSNS oraz pielęgniarki, pielęgniarze i ratownicy medyczni Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu. Inicjatorem i głównym prowadzącym był lekarz Tomasz Lichacz - zastępca Koordynatora SOR. W warsztatach uczestniczyła również mgr Katarzyna Rychcik - pielęgniarka oddziałowa SOR, pełniąca funkcję Koordynatora kierunku Ratownictwo Medyczne, oraz mgr Piotr Sanecki wraz ze studentami Ratownictwa Medycznego.

Tym razem warsztaty kierowane były przede wszystkim do pielęgniarek, pielęgniarzy i ratowników medycznych, którzy niedawno dołączyli do zespołu Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu. Tematem warsztatów były „Techniki udrażniania dróg oddechowych”.  Uczestnicy warsztatów, niezależnie od doświadczenia zawodowego mogli wspólnie doskonalić umiejętności praktyczne w tym zakresie. Uczestnikom warsztatów zaprezentowano metody udrażniania dróg oddechowych, od najprostszych np. zastosowanie rurki nosowo-gardłowej, rurki ustno-gardłowej, do technik bardzo zaawansowanych, takich jak intubacja dotchawicza w laryngoskopii bezpośredniej, czy intubacja z wykorzystaniem videolaryngoskopu. Osoby z niewielkim doświadczeniem, wkraczające dopiero w świat medycyny ratunkowej ćwiczyły wspólnie ze studentami ratownictwa medycznego i doświadczonymi praktykami.

Znajdziesz nas na zobacz nas na Facebook zobacz nas na YouTube
Posiadamy kontrakt z NFZ Biuletyn Informacji Publicznej

Projekt i realizacja © 2013 Agencja Reklamowa idealmedia.pl - Profesjonalny system CMS. Wszystkie materiały,
loga, zdjęcia zawarte na stronie chronione są prawem autorskim i bez zgody nie mogą być używane i powielane.

Cookies | Polityka Prywatności | CMS

Ilość wyświetleń strony: 1 653 114


Wydruk pochodzi ze strony: http://www.szpital.elblag.pl/informacje/10,aktualnosci/a,1917,warsztaty-techniki-udrazniania-drog-oddechowych.html