Do Pacanowa przez…nasz szpital?
›
data dodania: 16 stycznia 2015, 16:10
odsłon: 9476
W swojej niestrudzonej wędrówce do Pacanowa nasz szpital odwiedził nas… sam Koziołek Matołek. Dalszy kierunek wyprawy pomogły sympatycznemu Matołkowi wytyczyć dzieci leczone w Oddziale Pediatrycznym.
- Beeeeee!!! Nie wiecie przypadkiem, którędy do Pacanowa??? Beeeee!!! – rozpytywał i dzieci, i dorosłych pacjentów szpitala Koziołek Matołek.Podczas spotkania w świetlicy szpitalnego oddziału była okazja, by sprawdzić stan wiedzy dzieci na temat słynnego bohatera książeczki Kornela Makuszyńskiego.
Nagrodami za dobre odpowiedzi były koszulki z napisem „Ekipa Koziołka Matołka”. Było też wiele innych sympatycznych upominków a także… zaproszenie na spektakl do elbląskiego teatru. Sympatyczny Koziołek Matołek okazał się bowiem aktorem Teatru im. Aleksandra Sewruka.
Pan Jacek Gudejko i towarzysząca mu Marta Eisler - Wrzeszcz w taki nietypowy, acz bardzo sympatyczny sposób zachęcali widzów, tych małych, i tych nieco starszych, do odwiedzenia Małej Sceny elbląskiego teatru, gdzie już od 17 stycznia oglądać będzie można teatralną inscenizację „Przygód Koziołka Matołka” w reżyserii Cezarego Żołyńskiego.
Anna Kowalska
rzecznik prasowy WSZ w Elblągu