Czym skorupka za młodu nasiąknie…

data dodania: 10 maja 2017, 14:51 odsłon: 1353
Czym skorupka za młodu nasiąknie…
Z okazji obchodzonego niedawno Światowego Dnia Higieny Rąk Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu wraz z Firmą Schülke zorganizowali dla dzieci w wieku przedszkolnym wspólne zabawy związane z czystością.

Przedszkolaki przywitała Dyrektor Elżbieta Gelert, Dyrektor ds. Pielęgniarstwa Bożena Ropelewska, Przełożona Pielęgniarek Wioletta Sulich-Świdnicka, Pielęgniarka Epidemiologiczna Agata Sawicka oraz Danuta Stanicka z Sekcji Marketingu i Przedstawiciel Firmy Schülke Kamil Jagłowski.

Dzieci rozwiązywały zagadki słowne, odgadywały, do czego służą rzeczy odkryte w czarodziejskim worku, śpiewały piosenki o czystości, wykonały super-plakaty oraz nauczyły się magicznego wierszyka o myciu rąk. Na koniec mogły sprawdzić w specjalnym urządzeniu czy prawidłowo myją ręce.

To był mile i pożytecznie spędzony czas, bo gdy od najmłodszych lat wpoimy zasady higieny to…… tak jak mówi przysłowie: „Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”. A nie ma to jak nauka przez zabawę!

W spotkaniu uczestniczyły dzieci z Przedszkola nr 4 przy ul. Szczecińskiej i z Przedszkola nr 17 przy ul. Karowej w Elblągu.

 

Agata Sawicka, pielęgniarka epidemiologiczna

Znajdziesz nas na zobacz nas na Facebook zobacz nas na YouTube
Kamery internetowe pokaż obraz z kamer na żywo
Posiadamy kontrakt z NFZ Biuletyn Informacji Publicznej

Projekt i realizacja © 2013 Agencja Reklamowa idealmedia.pl - Profesjonalny system CMS. Wszystkie materiały,
loga, zdjęcia zawarte na stronie chronione są prawem autorskim i bez zgody nie mogą być używane i powielane.

Cookies | Polityka Prywatności | CMS

Ilość wyświetleń strony: 842 434


Wydruk pochodzi ze strony: http://www.szpital.elblag.pl/informacje/10,aktualnosci/a,834,czym-skorupka-za-mlodu-nasiaknie.html