Niech nam żyją!

data dodania: 11 maja 2017, 11:49 odsłon: 2038
Niech nam żyją!

Czuwają przy  przy naszych łóżkach, kiedy jesteśmy chorzy, słabi i bezradni. Trudno wyobrazić sobie bez nich sprawne funkcjonowanie szpitala. Jest taki jeden dzień w roku, kiedy - choćby symbolicznie- możemy podziękować za ich codzienny trud. 8 maja obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Położnej, kilka dni później - 12 maja - Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki.


W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu pracują łącznie 634 pielęgniarki i położne. To ponad 40 % całej załogi naszego szpitala. W tym bardzo mocno sfeminizowanym zawodzie trafiają się także mężczyźni - pielęgniarze. Aktualnie szpital zatrudnia ich czterech, niebawem do tego grona dołączy dwóch kolejnych panów. Wybrali zawód piękny, ale trudny i niezwykle odpowiedzialny. Przekonują się o tym od nowa każdego dnia. Bo pielęgniarstwo to profesja, w której nie ma miejsca na powierzchowność czy rutynę. Tu, obok ogromnej wiedzy i umiejętności, niezbędne są także: troskliwość, empatia, szacunek do chorego człowieka i... niekończąca się cierpliwość.

Dzisiaj przedstawicielki tego zawodu spotkały się z dyrekcją szpitala, by przyjąć symboliczne podziękowania za pracę oraz życzenia dalszej wytrwałości w zawodzie. Były kwiaty i upominki. W pełni zasłużone. Była krótka chwila na odpoczynek i szybki powrót do swoich zajęć. Bo przecież -wiadomo - pacjenci nie mogą czekać...

Znajdziesz nas na zobacz nas na Facebook zobacz nas na YouTube
Kamery internetowe pokaż obraz z kamer na żywo
Posiadamy kontrakt z NFZ Biuletyn Informacji Publicznej

Projekt i realizacja © 2013 Agencja Reklamowa idealmedia.pl - Profesjonalny system CMS. Wszystkie materiały,
loga, zdjęcia zawarte na stronie chronione są prawem autorskim i bez zgody nie mogą być używane i powielane.

Cookies | Polityka Prywatności | CMS

Ilość wyświetleń strony: 829 034


Wydruk pochodzi ze strony: http://www.szpital.elblag.pl/informacje/10,aktualnosci/a,836,niech-nam-zyja.html