„Noworodki” o żelaznej kondycji

data dodania: 23 czerwca 2017, 11:42 odsłon: 1536
„Noworodki” o żelaznej kondycji

DALIŚMY RADĘ! Przepłynęliśmy, przejechaliśmy, przebiegliśmy! – cieszą się pracownicy Oddziału Intensywnej Terapii Noworodka, którzy postanowili wystartować w tegorocznej edycji „Garmin Iron Triathlon ” i osiągnęli tam wyniki, z których można być naprawdę dumnym.
Gratulujemy żelaznej kondycji!


Zawody odbyły się w Elblągu 18 czerwca, a że dopuszczono w nich możliwość startu dla sztafet, drużyna Oddziału Noworodka, Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka po prostu musiała w nich wystartować!

- Nie mieliśmy wyjścia – było oczywiste, że były to zawody przeznaczone dla nas:) Wspólnie pielęgnując, lecząc i rehabilitując noworodki i wcześniaki, w przerwach dzielimy się naszymi przeżyciami z zawodów i treningów, więc drużyna triathlonowa stworzyła się praktycznie sama.

Zawody stanowiły ¼ dystansu Iron Mana, czyli obejmowały 950 metrów pływania w rzece Elbląg, 45 km jazdy na rowerze i 10,55 km biegu. Nasza sztafeta wystąpiła pod nazwą OITN SED (Sebastian, Ewa, Danuta).

Naszą pływaczką była lekarka Danuta Gojlik - mors i pływak długodystansowy (również w zawodach zimowych w akwenach otwartych).
Kolarzem - fizjoterapeuta Sebastian Niżnik - finalista wielu zawodów rowerowych.
Biegaczką – pielęgniarka Ewa Mickiewicz - zapalona uczestniczka wielu biegów, również maratonu.

Udało się! Wzięliśmy udział, i zakończyliśmy z czasem 2:24:22, co w klasyfikacji ogólnej dało nam 72 miejsce na 287 uczestników i 5 miejsce wśród 12 sztafet (do miejsca czwartego zabrakło nam niecałej minuty – w następnym roku postaramy się to nadrobić).

Nasz kolarz Sebastian ukończył swój dystans z wynikiem 1:09 – najlepszy czas wśród kolarzy sztafetowych i czołówka w klasyfikacji open!

Atmosfera na zawodach była gorąca, ekscytująca i szaleńcza. Polecamy wszystkim taką zabawę.

Do zobaczenia za rok!

Drużyna OITN SED

Znajdziesz nas na zobacz nas na Facebook zobacz nas na YouTube
Kamery internetowe pokaż obraz z kamer na żywo
Posiadamy kontrakt z NFZ Biuletyn Informacji Publicznej

Projekt i realizacja © 2013 Agencja Reklamowa idealmedia.pl - Profesjonalny system CMS. Wszystkie materiały,
loga, zdjęcia zawarte na stronie chronione są prawem autorskim i bez zgody nie mogą być używane i powielane.

Cookies | Polityka Prywatności | CMS

Ilość wyświetleń strony: 829 034


Wydruk pochodzi ze strony: http://www.szpital.elblag.pl/informacje/10,aktualnosci/a,871,noworodki-o-zelaznej-kondycji.html