Trzy siostrzyczki z Bielicy

data dodania: 12 października 2017, 9:13 odsłon: 1754
Trzy siostrzyczki z Bielicy
Po prawie miesięcznym pobycie w Oddziale Intensywnej Terapii Noworodka szpitalne pielesze opuściły nasze trojaczki – trzy siostrzyczki urodzone 14 września. Są zdrowe i pełne energii do życia. W tym roku to już kolejne trojaczki urodzone w  Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu.

Basia, Ania i Hania przyszły na świat w 32 tyg. ciąży metodą cesarskiego cięcia. Ważyły od 1,6 do 1,99 kg. Trafiły do inkubatorów, gdzie pod czujnym okiem naszych specjalistów szybko nadrobiły „zaległości”. Pierwsza do rodzinnego domu wypisana została Basia. Nieco później lekarze zadecydowali, że dwie pozostałe siostrzyczki są już na tyle silne i zdrowe, że mogą także pożegnac się ze szpitalem.

- Najważniejsze jest to, że urodziły się zdrowe – cieszą się rodzice trojaczków ( trojaczek?) Wioleta i Rafał Biernaccy z Bielicy w gminie Godkowo.

Narodziny dziewczynek niemal co do dnia zbiegły się z 5. rocznicą ich ślubu. To pierwsze dzieci państwa Biernackich.

- Najpierw, w 6 tygodniu ciąży, po USG, zapowiedziano nam, że będą bliźniaki – mówi pani Wioleta. - Ucieszyliśmy się, bo zawsze chcieliśmy mieć bliźnięta. Jednak już trzy tygodnie później kolejne badanie wykazało, że mamy spodziewać się aż… potrójnego szczęścia! I tak też się stało.

- Na 90% wiedzieliśmy, że będą to trzy dziewczynki – mówi dumny tata i dodaje:

- Trójka to w tym roku nasza szczęśliwa liczba! Oboje ukończyliśmy w tym roku 30 lat. A o tym, że żona jest w ciąży, dowiedziałem się dokładnie w dniu swoich urodzin!

Choć narodziny trojaczków wydają się być dużo mniej prawdopodobne, niż trafienie „szóstki” w Lotto, to jednak! „Potrójne szczęście” zawitało do naszego szpitala już drugi raz w tym roku. W marcu cieszyliśmy się z narodzin trzech zdrowych chłopców. We wrześniu – dla równowagi - urodziły się trzy dziewczynki.

Łącznie, w ciągu niemal 30-lat działalności szpitala trojaczki przyszły tu na świat ośmiokrotnie.

AK

Znajdziesz nas na zobacz nas na Facebook zobacz nas na YouTube
Kamery internetowe pokaż obraz z kamer na żywo
Posiadamy kontrakt z NFZ Biuletyn Informacji Publicznej

Projekt i realizacja © 2013 Agencja Reklamowa idealmedia.pl - Profesjonalny system CMS. Wszystkie materiały,
loga, zdjęcia zawarte na stronie chronione są prawem autorskim i bez zgody nie mogą być używane i powielane.

Cookies | Polityka Prywatności | CMS

Ilość wyświetleń strony: 898 199


Wydruk pochodzi ze strony: http://www.szpital.elblag.pl/informacje/10,aktualnosci/a,922,trzy-siostrzyczki-z-bielicy.html