Nowy ambulans dla elbląskich ratowników

data dodania: 26 października 2017, 12:20 odsłon: 1921
Nowy ambulans dla elbląskich ratowników

Od października Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu dysponuje kolejnym – piątym - ambulansem. To bardzo dobra wiadomość nie tylko dla naszych ratowników, ale przede wszystkim dla pacjentów. Dodatkowa karetka to realna szansa na odciążenie zespołów ratowniczych działających w regionie i, co za tym idzie,  na skrócenie czasu oczekiwania pacjentów na pomoc.


Po wielu staraniach dostaliśmy od Wojewody zgodę na uruchomienie kolejnego zespołu ratowniczego, co wiązało się także z koniecznością zakupu nowego ambulansu. Doceniając wagę problemu wsparli nas w tej kwestii: Prezydent Elbląga Witold Wróblewski i elbląska Rada Miejska, podejmując decyzję o dofinansowaniu naszego zakupu w kwocie 250 tys. zł. Serdecznie im za to dziękujemy. Podziękowania należą się również Michałowi Missanowi, Koordynatorowi Działu Ratownictwa Medycznego, który od dawna starał się, by do Elbląga trafiła kolejna karetka. - zaznaczyła Elżbieta Gelert, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu, podczas uroczystego przekazania karetki ( 16 października 2017).

Jak wynika ze statystyki, elbląskie zespoły ratownictwa medycznego są najbardziej obciążone spośród wszystkich działających na terenie naszego województwa, jeśli przyjąć ilość wyjazdów na dobę. Nasze karetki wyjeżdżają z bazy przeciętnie 70 do 100 razy dziennie. W praktyce oznacza to, że nieustannie są w ruchu. Nierzadko wyjazdy są kilkugodzinne, bywa też i tak, że dyżurujący lekarze i ratownicy praktycznie niemal nie wysiadają z karetki. – argumentował Michał Missan, Koordynator Działu Ratownictwa Medycznego.

Dysponowanie dodatkową karetką wraz z dodatkowym zespołem ratowniczym powinno w praktyce skrócić czas oczekiwania pacjenta na przyjazd karetki pogotowia. Oznacza to zwiększenie bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców Elbląga poprzez łatwiejszy dostęp do usług ratownictwa medycznego.

Nowy pojazd będzie służył jako karetka typu S, specjalistyczna, co oznacza, że oprócz ratowników, znajdzie się w niej lekarz.

 – Nowy ambulans będzie jeździł w zespole specjalistycznym. Aktualnie mamy już zatem  łącznie 5 ambulansów systemu ratownictwa medycznego: 3 stacjonują w bazie DRM przy ul. Orzeszkowej, a 2 w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym przy ul. Królewieckiej Mamy też  zespoły ratownicze w Młynarach, Tolkmicku i  Pasłęku. Wszystkie nasze karetki są podobnie wyposażone, ogólnie można powiedzieć, że nasze ambulansy to taki mały OIOMpodkreśla Michał Missan.

Nowy ambulans wraz z nowoczesnym wyposażeniem kosztował ponad 550 tys. złotych, z czego 250 tys. zł pochodzi z budżetu miasta.

Bardzo się cieszę, że mieszkańcy będą mieli łatwiejszy dostęp do usług ratownictwa medycznego. Bezpieczeństwo – także to zdrowotne - to jeden z priorytetów, dlatego zdecydowaliśmy się dofinansować zakup tego nowoczesnego ambulansu. Mam jednak nadzieję i życzę całemu zespołowi ratownictwa, aby karetka jak najrzadziej wyjeżdżała podkreślił Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.

AK

Znajdziesz nas na zobacz nas na Facebook zobacz nas na YouTube
Kamery internetowe pokaż obraz z kamer na żywo
Posiadamy kontrakt z NFZ Biuletyn Informacji Publicznej

Projekt i realizacja © 2013 Agencja Reklamowa idealmedia.pl - Profesjonalny system CMS. Wszystkie materiały,
loga, zdjęcia zawarte na stronie chronione są prawem autorskim i bez zgody nie mogą być używane i powielane.

Cookies | Polityka Prywatności | CMS

Ilość wyświetleń strony: 898 169


Wydruk pochodzi ze strony: http://www.szpital.elblag.pl/informacje/10,aktualnosci/a,947,nowy-ambulans-dla-elblaskich-ratownikow.html