Projekty, projekty… czyli dobre wieści z ostatniej chwili

data dodania: 8 listopada 2017, 9:31 odsłon: 1521
Projekty, projekty… czyli dobre wieści z ostatniej chwili
Aktualnie realizowane inwestycje oraz nowe projekty inwestycyjne i sprzętowe były tematem konferencji prasowej zorganizowanej 6 listopada 2017 roku przez dyrektor szpitala Elżbietę Gelert. Przedstawiciele lokalnych mediów mieli okazję zobaczyć także, jak toczą się prace modernizacyjne w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.

Październik okazał się wyjątkowo "gorącym" miesiącem dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu. Przenosiliśmy Szpitalny Oddział Ratunkowy do pomieszczeń zastępczych. Tym samym budowlańcy mogli rozpocząć wewnętrzne prace remontowe związane z modernizacją naszego SOR-u. Inwestycja, której finał zaplanowano na sierpień 2018 roku, to prawie 8 mln zł pozyskanych w ramach unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Nasz SOR otrzyma dodatkowo także pieniądze na zakup 111 sztuk sprzętu medycznego za kwotę 3 mln zł, w tym m.in. nowego aparatu RTG.

Także w październiku podpisaliśmy umowę na modernizację Traktu Porodowego i Oddziału Ginekologiczno - Położniczego. Projekt realizowany w ramach RPO Warmia i Mazury opiewa na ponad 11,5 mln zł. Prace w oddziale trwać będą przez dwa najbliższe lata zaś ich efektem ma być „porodówka” na miarę XXI wieku, wyposażona w nowoczesny sprzęt służący pacjentkom, w tym: nowy mammograf oraz aparat USG do wykrywania wad wrodzonych płodu i badania piersi.

Październik 2017 przyniósł także korzystne rozstrzygnięcia dwóch programów POLCARD. To dla nas kolejny 1.857 tys. zł, który przeznaczymy na zakup dwóch mobilnych aparatów RTG: jeden na potrzeby operacyjne naszej Chirurgii Naczyniowej, drugi – dla Oddziału Kardiologicznego.

Prawie milionową dotację z Ministerstwa Zdrowia otrzymał w październiku także nasz Oddział Noworodka, Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka. Środki te przeznaczone zostaną na doposażenie sprzętowe oddziału ( m. in.nowe inkubatory, USG Doppler, urządzenie do leczenia hipotermii).

Październikową przysłowiową „wisienką na torcie” była wiadomość, którą otrzymaliśmy od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Fundacja zakupi dla naszej Pediatrii kolejny sprzęt oraz wyposażenie (m.in. nowe elektryczne łóżka i rozkładane fotele dla matek).

O wszystkich tych nowościach dyrektor szpitala Elżbieta Gelert poinformowała lokalne media podczas konferencji prasowej zorganizowanej 6 listopada. Dziennikarze mieli także okazję przyjrzeć się, jak postępują prace remontowe w naszym Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.

Poniżej: zdjęcia z konferencji prasowej.

AK.

Znajdziesz nas na zobacz nas na Facebook zobacz nas na YouTube
Kamery internetowe pokaż obraz z kamer na żywo
Posiadamy kontrakt z NFZ Biuletyn Informacji Publicznej

Projekt i realizacja © 2013 Agencja Reklamowa idealmedia.pl - Profesjonalny system CMS. Wszystkie materiały,
loga, zdjęcia zawarte na stronie chronione są prawem autorskim i bez zgody nie mogą być używane i powielane.

Cookies | Polityka Prywatności | CMS

Ilość wyświetleń strony: 898 164


Wydruk pochodzi ze strony: http://www.szpital.elblag.pl/informacje/10,aktualnosci/a,955,projekty-projekty-czyli-dobre-wiesci-z-ostatniej-chwili.html