Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu w związku z planowanym udzieleniem zamówienia w trybie art. 4 pkt. 8 Ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych, zwraca się do Państwa z prośbą o złożenie szacunkowej oferty cenowej na usługi w zakresie napraw i konserwacji sprzętu gaśniczego i utrzymanie go w ciągłej sprawności zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa w tum zakresie.
A. OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
Naprawę i konserwację sprzętu gaśniczego należy prowadzić w niżej wymienionych w obiektach:
Zakres usługi obejmował będzie w szczególności:
wykonywaniu czynności przeglądowo – konserwacyjnych w ww. obiektach z częstotliwością nie mniejszą niż jeden raz w roku, przed upływem terminu określającego sprawność sprzętu,
legalizacji technicznej gaśnic i przeprowadzaniu badań wymaganych prawem, a w szczególności warunkami określonymi przez Urząd Dozoru Technicznego,
badanie ciśnienia i wydajności wewnętrznej i zewnętrznej sieci hydrantowej –raz do roku w terminie uzgodnionym z Zamawiającym,
utylizację gaśnic wycofanych z eksploatacji z uwagi na ich stan techniczny, oraz czynnika gaśniczego, z gaśnic podlegających naprawie. Utylizację należy przeprowadzić z zachowaniem obowiązujących przepisów prawa w tym zakresie.
utrzymanie w stałej sprawności technicznej sprzętu ppoż. objętego umową,
wykonawca zapewnia podjęcie działań związanych z naprawą sprzętu w ciągu 24 godzin od otrzymania zgłoszenia, a w razie konieczności przedłużenia terminu (w uzasadnionych przypadkach) w uzgodnieniu z inspektorem ds. przeciw pożarowych obiektu.
przywrócenie do pełnej sprawności sprzętu ppoż. w terminie do 7 dni od momentu zgłoszenia przez Zamawiającego, wykonawca na czas naprawy i remontu uszkodzonego sprzętu, zapewni w pełni sprawne wyposażenie zastępcze.
ponoszenie kosztów wszystkich części zamiennych i materiałów koniecznych do bieżącej konserwacji sprzętu ppoż. objętego umową.
przygotowanie w czwartym kwartale każdego roku, raportu o stanie technicznym konserwowanego sprzętu ppoż. w świetle obowiązującego prawa (z uwzględnieniem ewentualnych jego zmian),
z każdorazowego przeglądu, konserwacji, badań czy utylizacji podręcznego sprzętu gaśniczego Wykonawca sporządzi protokół, który musi być zaakceptowany przez Zamawiającego
Przedmiot zamówienia obejmuje:
przeglądy techniczne i konserwacje wraz z pomiarem ciśnienia i wydajności hydrantów wewnętrznych i zaworów hydrantowych,
B. SZCZEGÓŁOWY ZAKRES PRAC REALIZOWANYCH W RAMACH:
I. Prowadzenie przeglądów technicznych i okresowych konserwacji podręcznego sprzętu
Prowadzenie przeglądów technicznych i okresowych konserwacji podręcznego sprzętu gaśniczego (gaśnice, agregaty gaśnicze) w każdym obiekcie 1 raz w roku (do 30 dnia miesiąca kończącego okres ważności ostatniego badania).
Prowadzenie przeglądów i konserwacji hydrantów wewnętrznych i zewnętrzny w każdym obiekcie 1 raz w roku (do 30 dnia miesiąca kończącego okres ważności ostatniego badania).
Wykonywanie prób ciśnieniowych zaworów hydrantowych we wszystkich obiektach 1 raz w roku (do 30 dnia miesiąca kończącego okres ważności ostatniego badania).
Potwierdzenie przeprowadzenia przeglądu technicznego i konserwacji gaśnic, agregatów gaśniczych oraz hydrantów, indywidualną kontrolką zawierającą następujące informacje:
- wynik przeprowadzonego przeglądu ze szczególnym uwzględnieniem: rodzaju i ilości sprzętu poddanego kontroli, rodzaju i ilości sprzętu wytypowanego do naprawy (z podaniem pełnego zakresu koniecznej naprawy) lub remontu, rodzaju i ilości sprzętu wytypowanego do legalizacji lub badań, rodzaju i ilości sprzętu wytypowanego do wycofania z użytkowania, stwierdzonych braków sprzętu lub wyposażenia,
Naprawy podręcznego sprzętu gaśniczego wynikające ze stwierdzonych podczas przeglądów usterek (potwierdzonych odpowiednimi zapisami w protokole) oraz zgłoszeń Zamawiającego, będą wykonywane na podstawie odrębnych zleceń. Rozliczenie napraw następuje na podstawie kalkulacji obejmującej stawki roboczogodziny określone w przyjętej ofercie oraz cen producenta według cennika na dany rok na wymieniane podzespoły. Na prośbę Zamawiającego, Wykonawca ma obowiązek określić koszt naprawy sprzętu wskazanego do naprawy w protokole przeglądu i konserwacji.
Remonty podręcznego sprzętu gaśniczego wynikające ze stwierdzonych podczas przeglądów usterek (potwierdzonych odpowiednimi zapisami w protokole) oraz zgłoszeń Zamawiającego, będą wykonywane na podstawie odrębnych zleceń i rozliczane zgodnie z przyjętą ofertą.
Potwierdzenie legalizacji zbiorników ciśnieniowych gaśnic zgodnie z przepisami Urzędu Dozoru Technicznego oraz protokółem zawierającym następujące informacje:
Zapewnienie sprzętu zastępczego na czas wykonywania napraw, legalizacji zbiorników ciśnieniowych gaśnic i agregatów, wykonywania prób ciśnieniowych węży hydrantowych. Po wykonaniu ww. czynności Zamawiający otrzyma sprzęt będący jego własnością.
Wszelkie kontrole i przeglądy podręcznego sprzętu gaśniczego mogą być wykonywane tylko po uprzednim powiadomieniu i uzgodnieniu terminu z kierownikiem administracyjnym obiektu.
Wykonawca ponosi wszelką odpowiedzialność za uszkodzenia podręcznego sprzętu gaśniczego, jakie mogą powstać podczas przeglądów, konserwacji, badań oraz remontów.
Wykonawca jest zobowiązany do wykonywania przeglądów i konserwacji w sposób zgodny z obowiązującymi normami oraz instrukcjami i zaleceniami producenta.
II. Szczegółowy zakres przeglądu technicznego oraz konserwacji gaśnic i agregatów gaśniczych obejmuje:
Sprawdzenie kompletności, czytelności i prawidłowości napisów oraz oznakowań umieszczonych na gaśnicy,
Sprawdzenie pozostałych parametrów technicznych zgodnie z zaleceniami producenta oraz obowiązującymi Polskimi Normami,
III. Szczegółowy zakres przeglądu technicznego oraz konserwacji hydrantów wewnętrznych i zaworów hydrantowych (dla zaworów hydrantowych bez zaleceń dotyczących węży) obejmuje:
Sprawdzenie kompletności, czytelności i prawidłowości napisów oraz oznakowań umieszczonych na skrzynce hydrantowej,
Sprawdzenie pozostałych parametrów technicznych zgodnie z zaleceniami producenta oraz obowiązującymi Polskimi Normami,
IV. Szczegółowy zakres remontu gaśnic i agregatów gaśniczych obejmuje:
Sprawdzenie pozostałych parametrów technicznych zgodnie z zaleceniami producenta oraz obowiązującymi Polskimi Normami,
Napełnienie odpowiednim środkiem gaśniczym (należy stosować wyłącznie oryginalne środki gaśnicze określone w dokumentacji producenta i świadectwie CNBOP oraz posiadające aktualny okres gwarancji),
V. Szczegółowy zakres naprawy gaśnic oraz hydrantów obejmuje:
Naprawę wykonuje się w celu usunięcia usterek stwierdzonych podczas przeglądu technicznego i konserwacji,
Naprawa obejmuje wymianę zasadniczych elementów gaśnicy lub hydrantu, które uległy zniszczeniu (np. węże, prądownice, zawory, uszczelki, manometry, itp.),
Uszkodzone elementy mogą być wymienione wyłącznie na takie same jak były wymienione w dokumentacji świadectwa CNBOP,
C. WARUNKI WYKONANIA
Wykonawca zobowiązany jest do wykonywania prac objętych przedmiotem umowy z należytą starannością i zgodnie z wymaganiami.
- Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 07 czerwca 2010r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz. U. Nr 109 poz. 719 z 2010 r.)
- Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 24.07.2009 r. w sprawie przeciwpożarowego zaopatrzenia w wodę oraz dróg pożarowych (Dz. U. Nr 124 poz.1030)
Wykonawca na potwierdzenie aktualnego poziomem wiedzy technicznej realizowanych przez siebie oraz pracownika wykonującego usługę przestawi, dokumenty świadczące, że jest autoryzowanym przedstawicielem niżej wymienionych producentów gaśnic i drzwi przeciwpożarowych w zakresie przeglądu i konserwacji”
- Grodkowskich Zakładów Wyrobów Metalowych,
Wycenę usługi Wykonawca musi przeprowadzić na załączniku. Cena oferty musi obejmować pełny zakres opisanego zamówienia.
Cena oferty musi uwzględniać fakt, iż materiały konieczne do prowadzenia prac konserwacyjnych, muszą posiadać wymagane prawem atesty i certyfikaty,
Cenę oferty należy określać z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku, stosownie do przepisu § 9 ust.6 z Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 25 maja 2005 r. w sprawie zwrotu podatku niektórym podatnikom(…), Dz.U.Nr 95, poz. 798. Cenę oferty zaokrągla się do pełnych groszy, przy czym końcówki poniżej 0,5 gr pomija się, a końcówki 0,5 grosza i wyższe zaokrągla się do 1 grosza.
D. GWARANCJA, SERWIS
Wykonawca winien udzielić gwarancji na wykonane prace na okres minimum 12 miesięcy liczony od dnia dokonania obioru konkretnej części usługi,
Wykonawca przedstawi ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w celu zabezpieczenia roszczeń o naprawienie szkody, która może powstać w związku z prowadzoną działalnością. na kwotę nie mniejszą niż 100 000 zł.
E. TERMIN REALIZACJI:
Termin realizacji usługi do 31-12-2018 rok.
F. KRYTERIA OCENY OFERT:
G. TERMIN I FORMA SKŁADANIA OFERT:
Oferty i materiały informacyjne prosimy wysyłać na adres szpitala z dopiskiem
„Oferta na przegląd i konserwacje sprzętu ppoż” do dnia 18-02-2016 do godz. 10:00.
Osoba do kontaktów: Marcin Jastrząb tel. 552395630. adres: mjastrzab@szpital.elblag.pl
Jednocześnie zastrzegamy, że istnieje możliwość zakończenia postępowania bez wyboru złożonej oferty.
Projekt i realizacja © 2013 Agencja Reklamowa idealmedia.pl - Profesjonalny system CMS. Wszystkie materiały,
loga, zdjęcia zawarte na stronie chronione są prawem autorskim i bez zgody nie mogą być używane i powielane.
Ilość wyświetleń strony: 2 200 986