Badanie mammograficzne

BADAM SIĘ WIĘC MAM PEWNOŚĆ

BEZPŁATNA MAMMOGRAFIA - BEZ SKIEROWANIA!!!!

Zapraszamy na bezpłatne badania mammograficzne realizowane w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi finansowanego przez NFZ.

Kto może korzystać z programu?

Program skierowany jest dla Kobiet w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich 2 lat nie wykonywały mammografii.

Kryterium wykluczające

Programem nie mogą być objęte kobiety, u których wcześniej zdiagnozowano w piersi zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym.

Co to jest mammografia?

Mammografia to obrazowa metoda badania piersi z użyciem promieni rentgenowskich (promieni X). Badanie to wykonuje się specjalnym aparatem rentgenowskim (mammograf). Badanie mammograficzne pozwala wykryć zmiany w piersi już o średnicy zaledwie kilku milimetrów. Jest to najlepsza stosowana na świecie metoda na wczesne rozpoznawanie               i wykrywanie raka piersi. Badanie jest niebolesne i pozwala na szybkie rozpoczęcie leczenia. Jest to badanie niebolesne.

Profilaktyka przede wszystkim

Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet. Stanowi około 20% wszystkich zachorowań na nowotwory złośliwe u Polek. Występuje częściej po menopauzie. Ryzyko zachorowania wzrasta po 50 roku życia. Obserwacja częstości zachorowań                        w poszczególnych grupach wiekowych wykazała, że znaczący wzrost zachorowań występował    w przedziale wiekowym od 50 do 69 roku życia.

Jak przygotować się do badania?

  • W dniu badania zrezygnuj z użycia balsamu do ciała, pudrowego dezodorantu pod pachy – preparaty te mogą spowodować zmiany obrazu mammograficznego,

  • Ubierz wygodna i luźna odzież, taką która można szybko i łatwo zdjąć ( do badania musisz to zebrać się do pasa). Do badania zdejmij ozdoby i biżuterię z szyi oraz wyjmij kolczyki      z uszu.

Rejestracja

osobiście lub telefonicznieod 8.00 do 16.00 pod numerem telefonu:

(55) 239 58 80

Miejsce badań
Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu

Zakład Radiologii (I piętro budynku)
ul. Królewiecka 146

Znajdziesz nas na zobacz nas na Facebook zobacz nas na YouTube
Posiadamy kontrakt z NFZ Biuletyn Informacji Publicznej

Projekt i realizacja © 2013 Agencja Reklamowa idealmedia.pl - Profesjonalny system CMS. Wszystkie materiały,
loga, zdjęcia zawarte na stronie chronione są prawem autorskim i bez zgody nie mogą być używane i powielane.

Cookies | Polityka Prywatności | CMS

Ilość wyświetleń strony: 1 717 069


Wydruk pochodzi ze strony: http://www.szpital.elblag.pl/projekty/programy-profilaktyczne/p,237,badanie-mammograficzne.html