Program zakończono w 2012 roku.
Program współfinansowany przez Mechanizm Finansowy EOG i Norweski Mechanizm Finansowy pt.
"Poprawa zdrowotna społeczności lokalnej w zakresie schorzeń nowotworowych ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki raka jelita grubego i raka sutka w oparciu o Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu".
Badania w ramach profilaktyki raka jelita grubego skierowane są do osób w wieku:
Profilaktyka w kierunku raka jelita grubego obejmuje test na obecność krwi utajonej w kale oraz kolonoskopię (dla osób z testem dodatnim i osób ze wskazaniem).
to metoda diagnostyczna stosowana w badaniach przesiewowych, pozwalająca na wykrycie obecności krwi, która nie wywołuje zmian w wyglądzie kału (nie jest widoczna gołym okiem). Wynik dodatni testu to zawsze konieczność dalszych badań. I takie badania proponujemy wszystkim, którym test wyszedł dodatni. Proponujemy badanie kolonoskopowe także tym, którym test wyszedł ujemny, lecz na podstawie ankiety lekarz gastroenterolog zaleci badanie.
to obecnie najlepsza metoda diagnostyczna, polegająca na wprowadzeniu przez odbyt specjalnego wziernika zakończonego kamerą i przesłaniu obrazu na zewnątrz. Badanie umożliwia obejrzenie ścian jelita grubego oraz pobranie wycinków błony śluzowej do badania histopatologicznego oraz wykonanie niewielkich zabiegów, np. wycięcie polipów. Badanie jest przeprowadzane po uprzednim przygotowaniu – oczyszczeniu jelit z treści pokarmowej doustnym środkiem przeczyszczającym (w ramach programu lek jest darmowy).
Potrzebujesz więcej informacji?
Zadzwoń: (55) 239-58-96
Wsparcie udzielane przez Islandię, Lichtenstein oraz Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
Projekt i realizacja © 2013 Agencja Reklamowa idealmedia.pl - Profesjonalny system CMS. Wszystkie materiały,
loga, zdjęcia zawarte na stronie chronione są prawem autorskim i bez zgody nie mogą być używane i powielane.
Ilość wyświetleń strony: 2 340 651