Szpital

Podstawowe informacje o Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu

Misja Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu:

Jesteśmy otwarci na rozwiązywanie problemów zdrowotnych Twoich i Twojej Rodziny Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu służy pacjentom już 25 lat.

Obecnie udziela usługi na II poziomie referencyjnym, w wybranych specjalnościach na III poziomie referencyjnym, w 23 oddziałach stacjonarnych, zatrudniając ponad 1400 osób.

W tym okresie znalazły tu pomoc i opiekę medyczną setki tysięcy dzieci i dorosłych z Elbląga, województwa warmińsko - mazurskiego i pomorskiego, a także z innych województw i pacjenci zagraniczni. Od około 10 lat liczba hospitalizowanych utrzymuje się na podobnym poziomie i wynosi ponad 35 tysięcy pacjentów rocznie, chociaż w roku 2012 przekroczyła już 39 tysięcy.

Zapewniamy naszym pacjentom szeroko zakrojoną działalność profilaktyczną i diagnostyczną, sprawne leczenie i rodzinną atmosferę, służącą przywracaniu, utrzymywaniu i zachowaniu zdrowia. Wielkim naszym atutem jest wysoko wykwalifikowany personel medyczny oraz najnowszej generacji sprzęt diagnostyczny, leczniczy i rehabilitacyjny.

Znaczącym sukcesem i wyróżnieniem mającym wpływ na wizerunek zarówno Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu, jak i miasta Elbląga jest osiąganie wysokich pozycji w rankingach poczytnych gazet dotyczących jakości świadczonych usług w wielu specjalnościach medycznych. W prestiżowym rankingu „Bezpieczny Szpital” przeprowadzanym przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia i dziennik „Rzeczpospolita” placówka klasyfikuje się w czołówce szpitali polskich już od kilku lat. W wynikach rankingu „Bezpieczny Szpital 2012” uplasowała się na szóstym miejscu w Polsce i pierwszym miejscu w województwie warmińsko – mazurskim. Dodatkowo w tym roku po raz pierwszy, w osobnym podrankingu, wskazano także dziesiątkę szpitali wyróżniających się pod względem jakości opieki medycznej i w tej kategorii Szpital zdobył dziewiąte miejsce.

Otrzymał również takie nagrody jak: Polską Nagrodę Jakości w XI edycji konkursu w kat. organizacji publicznych i Lidera Rynku.

Znajdziesz nas na zobacz nas na Facebook zobacz nas na YouTube
Kamery internetowe pokaż obraz z kamer na żywo
Posiadamy kontrakt z NFZ Biuletyn Informacji Publicznej

Projekt i realizacja © 2013 Agencja Reklamowa idealmedia.pl - Profesjonalny system CMS. Wszystkie materiały,
loga, zdjęcia zawarte na stronie chronione są prawem autorskim i bez zgody nie mogą być używane i powielane.

Cookies | Polityka Prywatności | CMS

Ilość wyświetleń strony: 665 270


Wydruk pochodzi ze strony: http://www.szpital.elblag.pl/szpital/p,148,szpital.html