Wprowadzenie ograniczenia odwiedzin pacjentów w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym

data dodania: 3 listopada 2023, 14:31 odsłon: 1959
Wprowadzenie ograniczenia odwiedzin pacjentów w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym

Szanowni Państwo,


Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu informuje, iż ze względu na rosnącą ilość przypadków zakażeń wywołanych wirusem Sars-CoV-2 oraz sezonem grypowym, mając na względzie zagrożenie epidemiczne oraz bezpieczeństwo zdrowotne pacjentów, zgodnie z art. 5 ustawy z dnia 6 listopada 2008 roku o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta (tekst jedn. Dz. U. z 2023 r. poz. 1545 ze zm.), z dniem 03 listopada 2023 roku ustala się zasady odwiedzin u pacjentów hospitalizowanych we wszystkich Oddziałach Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu.


Zasady odwiedzin zostały uregulowane Zarządzeniem Dyrektora Naczelnego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu z dnia 03 listopada 2023 roku w sprawie wprowadzenia ograniczenia odwiedzin pacjentów w WSZ w Elblągu. Zarządzenie wchodzi w życie z dniem 03 listopada 2023 roku:


1. W dni powszednie, dni świąteczne i wolne od pracy odwiedziny odbywają się w godzinach 12:00 – 14:00 oraz w godzinach 16:00 – 18:00.

2. W poszanowaniu praw pacjenta, dopuszcza się odwiedziny maksymalnie jednej osoby u pacjenta (bez objawów infekcyjnych) wyłącznie po uzgodnieniu z lekarzem dyżurnym Oddziału.

3. W przypadkach wyjątkowych, a takim jest między innymi ostatnie pożegnanie pacjenta z osobą bliską, dopuszcza się odwiedziny u pacjenta maksymalnie jednej osoby (bez objawów infekcyjnych) wyłącznie po uzgodnieniu z lekarzem dyżurnym Oddziału.

4. W Oddziale Niemowlęcym i Oddziale Pediatrycznym z Pododdziałem Neurologiczno – Rehabilitacyjnym w przypadku, gdy dziecko przebywa w szpitalu samo, dopuszcza się odwiedziny maksymalnie jednej osoby (bez objawów infekcyjnych) wyłącznie po uzgodnieniu z lekarzem dyżurnym Oddziału.

5. W przypadku porodów rodzinnych przy porodzie może uczestniczyć jedna osoba towarzysząca (bez objawów infekcyjnych) z zachowaniem reżimu sanitarnego i wewnętrznych procedur.

6. Zasady odwiedzin oraz porodów rodzinnych mogą ulec ograniczeniu w sytuacji wzrostu zagrożenia epidemicznego w danym oddziale i/lub szpitalu.

7. Przed wejściem do sali pacjenta zaleca się, aby odwiedzający zakrywali usta i nos maseczką ochronną.

Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.

 

Znajdziesz nas na zobacz nas na Facebook zobacz nas na YouTube
Posiadamy kontrakt z NFZ Biuletyn Informacji Publicznej

Projekt i realizacja © 2013 Agencja Reklamowa idealmedia.pl - Profesjonalny system CMS. Wszystkie materiały,
loga, zdjęcia zawarte na stronie chronione są prawem autorskim i bez zgody nie mogą być używane i powielane.

Cookies | Polityka Prywatności | CMS

Ilość wyświetleń strony: 2 091 561


Wydruk pochodzi ze strony: http://www.szpital.elblag.pl/informacje/10,aktualnosci/a,2184,wprowadzenie-ograniczenia-odwiedzin-pacjentow-w-wojewodzkim-szpitalu-zespolonym.html