W pierwszym etapie digitalizacja obejmie wszystkie historie chorób pacjentów hospitalizowanych w naszej placówce w latach 2011-2014, czyli będziemy mogli udostępnić cyfrowo ok. 111 tys. sztuk dokumentacji medycznej.
Drugi etap przewiduje zakup niezbędnego sprzętu i oprogramowania do bieżącej digitalizacji dokumentacji.
- W jaki sposób pacjent będzie mógł skorzystać z elektronicznej wersji swojej dokumentacji medycznej?
- Oczywiście szpital będzie umożliwiał pacjentom dostęp do elektronicznej wersji dokumentacji medycznej. Zostaną stworzone odpowiednio wyposażone stanowiska komputerowe, gdzie pacjent będzie mógł zapoznać się, a także za pomocą archiwisty uzyskać wydruk swojej dokumentacji z leczenia. Chcemy też, aby w przyszłości każdy pacjent mógł, za pomocą internetu, przejrzeć swoją dokumentację medyczną, nie wychodząc z domu.
- Jak szybko będziemy mogli skorzystać z dostępu do elektronicznej wersji dokumentacji medycznej?
- Digitalizacja dokumentacji medycznej ma potrwać około trzech miesięcy. Na miejscu są już pracownicy firmy zewnętrznej, odpowiedzialnej za pierwszy etap projektu. Aktualnie jest przygotowywane miejsce z dwoma stanowiskami komputerowymi do udostępniania dokumentacji medycznej. Zainteresowany pacjent będzie mógł zgłosić się do archiwum szpitala, aby na miejscu przejrzeć swoją dokumentację w wersji elektronicznej.
- Digitalizacja obejmie dokumentację medyczną z lat 2011-2014. Co z pozostałymi dokumentami?
- Digitalizacja nie obejmie dokumentacji medycznej sprzed 2011 roku. Rocznie szpital przyjmuje do oddziałów około 40 tys. pacjentów. To ogromna ilość dokumentów. Pozostała część dokumentacji nadal będzie udostępniana pacjentom w wersji papierowej. Natomiast bieżąca będzie już digitalizowana przez pracowników Archiwum Zakładowego.
Projekt i realizacja © 2013 Agencja Reklamowa idealmedia.pl - Profesjonalny system CMS. Wszystkie materiały,
loga, zdjęcia zawarte na stronie chronione są prawem autorskim i bez zgody nie mogą być używane i powielane.
Ilość wyświetleń strony: 2 341 331