Szukamy szpiku kostnego dla Irka

data dodania: 17 września 2014, 9:27 odsłon: 9907
Szukamy szpiku kostnego dla Irka
Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu przyłącza się do akcji „Pomóż Ireneuszowi i innym” organizowanej przez ogólnopolską Fundację DKMS.

W niedzielę 21 września w Ratuszu Staromiejskim nasze pielęgniarki będą pobierały krew, która następnie trafi do bazy potencjalnych dawców szpiku kostnego.

Irek ma 50 lat i jest mieszkańcem Elbląga. Choruje na ostrą białaczkę szpikową. Jedynym ratunkiem dla niego jest znalezienie niespokrewnionego dawcy szpiku kostnego. Irek marzy o tym, by móc wrócić do pracy i dalej cieszyć się życiem i rodziną. A my wierzymy, że dzięki wielu ludziom dobrej woli znalezienie ratunku dla Irka jest możliwe.

Pomóc Irkowi i innym chorym na białaczkę mogą wszystkie zdrowe osoby w wieku 18-55 lat. Badanie trwa tylko chwilę. Pobranie 4 ml krwi poprzedza wstępny wywiad medyczny. Niezbędne jest też wypełnienie formularza z danymi osobowymi. Dlatego prosimy o zabranie ze sobą dokumentu z numerem PESEL.

Akcja „Pomóż Irkowi i innym” odbędzie się w niedzielę 21 września w Ratuszu Staromiejskim przy Starym Rynku. Organizatorzy czekać będą na chętnych do podzielenia się tym, co najcenniejsze, od godz. 10.00 do 16.00.

Anna Kowalska
rzecznik prasowy WSZ w Elblągu

Znajdziesz nas na zobacz nas na Facebook zobacz nas na YouTube
Posiadamy kontrakt z NFZ Biuletyn Informacji Publicznej

Projekt i realizacja © 2013 Agencja Reklamowa idealmedia.pl - Profesjonalny system CMS. Wszystkie materiały,
loga, zdjęcia zawarte na stronie chronione są prawem autorskim i bez zgody nie mogą być używane i powielane.

Cookies | Polityka Prywatności | CMS

Ilość wyświetleń strony: 2 026 228


Wydruk pochodzi ze strony: http://www.szpital.elblag.pl/informacje/69,edukacja-zdrowia/a,297,szukamy-szpiku-kostnego-dla-irka.html