Szkoła Rodziców Wcześniaka zaprasza!

data dodania: 22 września 2014, 15:23 odsłon: 10303
Szkoła Rodziców Wcześniaka zaprasza!
Przedwczesne urodzenie dziecka wcale nie musi oznaczać problemów. Wymaga jednak od rodziców, szczególnie w pierwszym okresie życia dziecka zdecydowanie więcej czujności i …wiedzy. I taką właśnie - fachową wiedzę zdobyć będzie można w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu na kolejnym spotkaniu z cyklu „Szkoła Rodziców Wcześniaka”.

Spotkania w „Szkole Rodziców Wcześniaka” to ogólnopolska inicjatywa, z którą wyszło Polskie Towarzystwo Neonatologiczne. Spotkania z rodzicami dzieci urodzonych przed terminem odbywają się w wielu polskich szpitalach specjalistycznych. Rodzice uczestniczący w zajęciach prowadzonych przez doświadczonych specjalistów z dziedziny neonatologii poznają specyficzne potrzeby swoich dzieci, uczą się, jak je pielęgnować, karmić czy rehabilitować. Ważna jest też możliwość wymiany doświadczeń z innymi rodzicami, mającymi podobne problemy.

Spotkanie w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym, zaplanowane na poniedziałek 29 września, będzie drugim z kolei, jakie odbędzie się w naszej placówce. Poprowadzi je lek. Barbara Chomik, specjalista neonatologii, ordynator Oddziału Noworodka, Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka. Wśród poruszanych tematów będą m.in.: postępowanie rodzica w stanach zagrożenia życia dziecka oraz karmienie wcześniaka piersią.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 16.00 w sali konferencyjnej szpitala. Wstęp wolny dla wszystkich zainteresowanych. Wcześniej prosimy jednak o zgłoszenie akcesu obecności pod nr. tel. 55/239-57-71 (w godz. 8.30-12.00).

Anna Kowalska

rzecznik prasowy WSZ w Elblągu

Znajdziesz nas na zobacz nas na Facebook zobacz nas na YouTube
Posiadamy kontrakt z NFZ Biuletyn Informacji Publicznej

Projekt i realizacja © 2013 Agencja Reklamowa idealmedia.pl - Profesjonalny system CMS. Wszystkie materiały,
loga, zdjęcia zawarte na stronie chronione są prawem autorskim i bez zgody nie mogą być używane i powielane.

Cookies | Polityka Prywatności | CMS

Ilość wyświetleń strony: 1 918 463


Wydruk pochodzi ze strony: http://www.szpital.elblag.pl/informacje/69,edukacja-zdrowia/a,304,szkola-rodzicow-wczesniaka-zaprasza.html