Piersi pod kontrolą. Bezpłatna mammografia z NFZ

data dodania: 20 października 2014, 16:18 odsłon: 12077
Piersi pod kontrolą. Bezpłatna mammografia z NFZ

O tym, jak ważne jest badanie piersi, przypominały w minioną sobotę elbląskie Amazonki, organizując doroczny Marsz Zdrowia. Do akcji już tradycyjnie przyłączył się Wojewódzki Szpital Zespolony, proponując przy tej okazji wszystkim chętnym bezpłatne badania profilaktyczne.

Choroba, nawet ta najcięższa, odpowiednio wcześnie wykryta, niemal zawsze daje szanse na wyleczenie. Dlatego stawiamy na badania profilaktyczne! To właśnie one mogą dać pierwszy sygnał, że dzieje się coś niepokojącego.

Nasz szpital od lat szerzy profilaktykę zdrowotną, systematycznie organizując w Elblągu i regionie akcje profilaktyczne. Tylko w tym roku mamy ich za sobą już kilkanaście, co oznacza około tysiąca dodatkowo przebadanych pacjentów.

Nasza ostatnia akcja zorganizowana przy okazji październikowego Marszu Zdrowia pozwoliła do tej liczby dodać około 70 kolejnych osób. Nasze pielęgniarki: Ewa Kućmierowska, Lidia Woźna i Anna Duda wykonywały bezpłatne pomiary cukru, ciśnienia oraz BMI. Akcję koordynowała szpitalna Edukator Zdrowia Danuta Stanicka.

W ciągu całego roku, ale w październiku - Miesiącu Walki z Rakiem - szczególnie, przypominamy też o możliwości, a nawet konieczności, wykonywania profilaktycznej mammografii, przede wszystkim u kobiet, które ukończyły 50. rok życia. Więcej informacji w załączonej poniżej ulotce.


Znajdziesz nas na zobacz nas na Facebook zobacz nas na YouTube
Posiadamy kontrakt z NFZ Biuletyn Informacji Publicznej

Projekt i realizacja © 2013 Agencja Reklamowa idealmedia.pl - Profesjonalny system CMS. Wszystkie materiały,
loga, zdjęcia zawarte na stronie chronione są prawem autorskim i bez zgody nie mogą być używane i powielane.

Cookies | Polityka Prywatności | CMS

Ilość wyświetleń strony: 2 026 231


Wydruk pochodzi ze strony: http://www.szpital.elblag.pl/informacje/69,edukacja-zdrowia/a,329,piersi-pod-kontrola-bezplatna-mammografia-z-nfz.html