Przełomowa operacja w naszym szpitalu!

data dodania: 3 listopada 2023, 11:51 odsłon: 599
Przełomowa operacja w naszym szpitalu!

11 października 2023 roku przeprowadziliśmy pierwszą w historii naszej placówki rekonstrukcję stawu skroniowo-żuchwowego. To niezwykle ważna operacja, która dotychczas odbyła się w niewielu miejscach w Polsce, a więc stanowiła ona niemałe wyzwanie dla naszego zespołu medycznego.

Co sprawiło, że ta operacja była tak wyjątkowa? Pacjent wcześniej przeszedł przeszczep strzałkowy w celu odbudowy żuchwy po jej częściowej resekcji z powodu martwicy. Dlatego implant stawu skroniowo-żuchwowego musiał zostać zaprojektowany w sposób zupełnie unikalny, uwzględniając specyficzne potrzeby pacjenta.

Nasza placówka nawiązała współpracę z jednym z najbardziej uznanych specjalistów w Europie w dziedzinie chirurgii stawów skroniowo-żuchwowych – drhab. n. med. Vladimírem Machoňem ze Szpitala Uniwersyteckiego w Pradze.

Na zdjęciu widać nasz zespół medyczny zaangażowany w operację, w skład którego wchodził zastępca ordynatora Oddziału Otolaryngologicznego z Pododdziałem Chirurgii Szczękowo-Twarzowej, lekarz dentysta Leszek Wieczerzak, dr hab. n. med. Vladimír Machoň, oraz lekarz dentysta z tego samego oddziału - Filip Kaczyński.

Ta operacja to doskonały przykład naszego zaangażowania w ciągłe doskonalenie i poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań w medycynie. Dziękujemy dr hab. n. med. Vladimírowi Machoňowi za jego nieocenioną wiedzę i wsparcie. Jesteśmy przekonani, że ta operacja to tylko początek nowej ery w leczeniu problemów związanych ze stawem skroniowo-żuchwowym w naszym szpitalu.Znajdziesz nas na zobacz nas na Facebook zobacz nas na YouTube
Posiadamy kontrakt z NFZ Biuletyn Informacji Publicznej

Projekt i realizacja © 2013 Agencja Reklamowa idealmedia.pl - Profesjonalny system CMS. Wszystkie materiały,
loga, zdjęcia zawarte na stronie chronione są prawem autorskim i bez zgody nie mogą być używane i powielane.

Cookies | Polityka Prywatności | CMS

Ilość wyświetleń strony: 1 966 672


Wydruk pochodzi ze strony: http://www.szpital.elblag.pl/informacje/10,aktualnosci/a,2183,przelomowa-operacja-w-naszym-szpitalu.html