Pampersowy tort od Alanka

data dodania: 16 stycznia 2018, 12:57 odsłon: 2835
Pampersowy tort od Alanka
Nasz Alanek - bo tak go nazywamy – chłopczyk pozostawiony w szpitalu przez biologiczną mamę, ma dzisiaj nową, kochającą rodzinę. Takie historie nie zawsze jednak kończą się happy endem. Dlatego dzisiejsza wizyta Alana i jego mamy w Oddziale Noworodka tak bardzo wszystkich wzruszyła i podbudowała. Alanek przyniósł wyjątkowy prezent dedykowany komuś maleńkiemu, komu – podobnie jak kiedyś jemu - życie już na starcie przyniosło samotność. To był prezent darowany z głębi małego szczęśliwego serduszka.

Ten efektowny tort nie jest przeznaczony do jedzenia. Aż trudno uwierzyć, ale jest misternie skomponowany z maleńkich pampersów oraz z kosmetyków przydatnych w pielęgnacji niemowlęcia.

- Ten nietypowy torcik był licytowany w Jegłowniku, gdzie mieszkamy – mówi Magdalena Madeja, mama Alanka. – Jednak nowy właściciel przekazał nam torcik ponownie na licytację. Wówczas pojawiła się myśl, by podarować go maleństwu, które – podobnie jak nasz Alan – miało życiowy falstart. Aby ten symboliczny prezent od mojego synka przyniósł teraz szczęście kolejnemu dziecku.

Lekarze i pielęgniarki, pracujące w Oddziale Noworodka, Patologii i Intensywnej Opieki Noworodka potwierdzają, że przypadki, kiedy dzieci są po urodzeniu pozostawiane w szpitalu, zdarzają się, niestety, dość regularnie.

- Tylko w ostatnich trzech miesiącach było troje takich dzieci- potwierdza lekarz neonatolog Danuta Gojlik.

- Dzisiaj również mamy w oddziale kogoś, kto właśnie czeka na rodziców zastępczych – dodaje ordynator oddziału Barbara Chomik. – I to właśnie do tego maleńkiego człowieczka trafi prezent od Alanka. Wierzymy, że przyniesie mu szczęście. Wiemy, że to jest możliwe.

– Z całego serca pragnę, aby każdemu dziecku, które znajdzie się w podobnej, jak nasz synek, sytuacji, przytrafił się taki życiowy happy end – mówi Magdalena Madeja, nowa mama Alanka. – Aby szczęśliwy los znalazł mu nowych rodziców, dla których stanie się największą miłością i sensem życia. Tak, jak dla nas Alanek.

Anna Kowalska

Znajdziesz nas na zobacz nas na Facebook zobacz nas na YouTube
Kamery internetowe pokaż obraz z kamer na żywo
Posiadamy kontrakt z NFZ Biuletyn Informacji Publicznej

Projekt i realizacja © 2013 Agencja Reklamowa idealmedia.pl - Profesjonalny system CMS. Wszystkie materiały,
loga, zdjęcia zawarte na stronie chronione są prawem autorskim i bez zgody nie mogą być używane i powielane.

Cookies | Polityka Prywatności | CMS

Ilość wyświetleń strony: 942 401


Wydruk pochodzi ze strony: http://www.szpital.elblag.pl/informacje/10,aktualnosci/a,997,pampersowy-tort-od-alanka.html