O nas

Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu rozpoczął swoją działalność w czerwcu 1988 roku. Jest największą placówką ochrony zdrowia w mieście oraz największym szpitalem podległym Zarządowi Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Szpital świadczy kompleksowe usługi medyczne w zakresie opieki stacjonarnej, ambulatoryjnej, pomocy doraźnej, ratownictwa medycznego oraz diagnostyki i rehabilitacji.

Świadczymy usługi medyczne na II poziomie referencyjnym, w wybranych specjalnościach na III poziomie referencyjnym. Posiadamy 591 łóżka w 23 oddziałach stacjonarnych, w tym 18 w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Rocznie hospitalizujemy blisko 60 tys. Pacjentów i wykonujemy ponad 11 tys. zabiegów operacyjnych, w tym ok. 1,7 tys. zabiegów onkologicznych.

Zapewniamy naszym Pacjentom szeroko zakrojoną działalność profilaktyczną i diagnostyczną, sprawne leczenie i rodzinną atmosferę, służącą przywracaniu, utrzymywaniu i zachowaniu zdrowia. Wielkim naszym atutem jest wysoko wykwalifikowany personel medyczny oraz najnowszej generacji sprzęt diagnostyczny, leczniczy i rehabilitacyjny.

Znaczącym sukcesem i wyróżnieniem mającym wpływ na wizerunek zarówno Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu, jak i miasta Elbląga, jest osiąganie wysokich pozycji w rankingach poczytnych gazet dotyczących jakości świadczonych usług w wielu specjalnościach medycznych. Na naszym koncie są wielokrotne wysokie lokaty w prestiżowych ogólnopolskich rankingach.
W ostatnich latach staliśmy się największym zakładem pracy w Elblągu. Zatrudniamy ok. 1,5 tys. osób, w tym ponad 300 lekarzy i ponad 600 pielęgniarek i położnych.

Misja Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu brzmi:
" Jesteśmy otwarci na rozwiązywanie problemów zdrowotnych Twoich i Twojej Rodziny"

Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu

ul. Królewiecka 146

www: szpital.elblag.pl

Dojazd od strony Gdańska

Jadąc trasą E7 w kierunku Warszawy, proszę skręcić do Elbląga. Następnie jadąc cały czas prosto Mostem Unii Europejskiej na rondzie kontynuujemy kierunek wjeżdżając na ul. Brzeską. Na kolejnym skrzyżowaniu proszę jechać również prosto (al. J. Piłsudskiego). Dojeżdżając do sygnalizacji świetlnej proszę skręcić w lewo. Po przejechaniu około 300 metrów po prawej stronie zobaczą Państwo budynek Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego. Należy wjechać na parking.

Dojazd od strony Warszawy

Wjeżdżając do Elbląga od strony Warszawy, jadąc ul. Pasłęcką proszę na pierwszym rondzie skręcić w prawo (ul. Rawska). Następnie kontynuować kierunek (ul. Łęczycka, ul. Bema), po czym skręcić w prawo w ul. Kościuszki. Dojechać do końca ulicy, na rondzie przy cmentarzu nadal jedziemy prosto, po czym na skrzyżowaniu z ul. Królewiecką skręcić w prawo. Po przejechaniu ok. 50 metrów po prawej stronie znajduje się budynek Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego.

Komunikacja miejska:

Autobus – nr 13, 17, 20, 21, 24, 100 (przystanek Królewiecka szpital)

Tramwaj – nr 2 (przystanek Marymoncka Energa)

Wydruk pochodzi ze strony: http://www.szpital.elblag.pl/o-nas/p,191,o-nas.html