Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych

Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu jest jednostką w pełni przystosowaną do obsługi osób niepełnosprawnych. Wszystkie budynki kompleksu szpitalnego (A, B, C, D, H, PW, Radioterapia) posiadają możliwość obsługi osób niepełnosprawnych

1. Wydzielony parking dla niepełnosprawnych w najbliższym sąsiedztwie ulicy dojazdowej:
- parking nieograniczony żadnym szlabanem (poza strefą płatnego parkowania) usytuowany jest w pobliżu wjazdu od ul. Królewieckiej

Z parkingu transport odbywa się po nawierzchni asfaltowej i płytkowej do podjazdu prowadzącego do głównego wejścia i hollu (budynek D – Przychodnia)

2.Dostępność do budynku, kondygnacji użytkowej i pomieszczeń
-
do głównych szpitalnych wejść do budynków, obsługujących pacjentów prowadzą podjazdy i zjazdy dające możliwość poruszania się wózkami inwalidzkimi:

3.Szerokość drzwi i ciągów komunikacyjnych wewnętrznych i zewnętrznych:
•wszystkie ciągi komunikacyjne i drzwi do nich przynależne (zewnętrzne jak i wewnętrzne) w obrębie szpitalnych pomieszczeń dają możliwość poruszania się osobom niepełnosprawnym na wózkach inwalidzkich,
•windy – w budynkach A, B, C, H, PW znajdują się windy dające możliwość przemieszczania się niepełnosprawnych pomiędzy kondygnacjami budynków.

4.Pomieszczeń higieniczno-sanitarnych i ich wyposażenia:
•wszystkie oddziały szpitalne w obrębie swego obszaru działania posiadają, co najmniej jedno duże pomieszczenie WC + łazienka - w większości z pełnym wyposażeniem ułatwiającym obsługę osób niepełnosprawnych. Jedynym budynkiem pozbawionym tych udogodnień jest budynek C (pomocy doraźnej – Patologia Ciąży, Trakt Porodowy).

5.Strona internetowa dostosowana dla osób z wadami wzroku i słuchu •zgodna z Wytycznymi dla dostępności treści internetowych 2.0 (WCAG 2.0)

Wydruk pochodzi ze strony: http://www.szpital.elblag.pl/o-nas/p,266,udogodnienia-dla-osob-niepelnosprawnych.html